• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

19 Ocak 2019

EYUPLARLI ÇOCUKLARDAN HARİKA BAŞARI: 9 MADALYA

İlçemize bağlı Eyuplar Köyü’nde eğitim veren Eyuplar Ortaokulu Greko-Romen Güreş Takımı, Isparta’da yapılan turnuvada 9 madalyayla şampiyon olarak döndü.

Isparta Okullararası Güreş Müsabakaları’na ilk kez katılan ve 9 sıklette yarışan takımımız, maçlar sonunda 4 altın, 1 gümüş, 4 bronz madalya kazandı.

9 güreşçiyle katılıp turnuvayı 9 madalyayla tamamlayan takımımız, Isparta şampiyonu oldu.

Eyuplar Ortaokulu Güreş Takımı’nı çalıştıran Antrenör ve Milli Güreşçi Ali Şen, bu başarıdan dolayı mutlu olduklarını, çok çalıştıklarını ve çalışmaya devam edeceklerini ifade ederek, hedeflerinin 3 yıl içinde milli takıma sporcu göndermek olduğunu kaydetti.

Eyuplar Ortaokulu Müdürü Ali Osman Şamlı da, öğrencilerinin ve güreş hocalarının imkansızlıklar içinde büyük bir başarıya imza attığını belirterek, “Bu arkadaşlarımızın her zaman yanında ve destekçisi olacağız. Amacımız ahlaklı, dürüst ve milli şuura sahip gençler yetiştirmektir.” dedi.

Şamlı, “Bu şampiyonluğu anasınıfı öğrencimiz Nebi Uslu’ya, Suriye Azez’de haince pusuya düşürülerek yaralanan Yalvaç-Mısırlılı Komiser Mehmet beye, tüm Eyuplar Köyü’ne ve Yalvaç’ımıza hediye ediyoruz. Emeği geçen hocamıza ve çalışan gençlerimize teşekkür ediyorum.” dedi.

Biz de bu güzel başarıdan dolayı okulumuzu, idareci, öğretmen ve öğrencilerimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Ayrıca, bu ve benzeri çabaların ilgili kurum ve kuruluşlar tarafından daha fazla desteklenmesini çocuklarımız adına talep ediyoruz.

Etiketler: » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.