• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

20 Şubat 2019

DP’DE DURMUŞ ALİ KARİP İL GENEL MECLİSİ’NE ADAY

Dün İlçe Seçim Kurulu’na listelerin verilmesiyle tamamlanan başvuru sürecinde, İl Genel Meclisi üyeliği için Demokrat Parti Merkez Karar Kurulu (MKK) Üyesi Durmuş Ali Karip de müracaatta bulundu.

Yalvaç’ın sorunlarını Isparta İl Genel Meclisi’ne aktarmak, çözüm üretmek ve partisini temsil etmek için göreve talip olduğunu belirten Karip, şunları söyledi:

“Doğru yolda olanların görünmez orduları vardır diyerek inandığımız tevaruz ettiğimiz değerler doğrultusunda yolumuzda yürümeye devam ediyoruz. Sağımızdan solumuzdan yapılan telkinlere bakmadan , ülkemizde sıkışan siyaseti Türk insanı ile Türk insanının arasına örülmek istenen duvarları yıkmak için, mahkum değilsiniz diyerek Demokrat Parti olarak yollara düşeceğiz. Biz istiyoruz ki, ülkenin evlatları bu doğduğu topraklarda doyabilen, alnı açık, başı dik bir biçimde yaşasın. Bu ülkenin evlatları bu ülkenin nimetlerini de külfetlerini de ortak bir paydada paylaşsın, ama bugün maalesef bu işlemeyen demokrasisi, işlemeyen siyaset düzeninin ülkeye ürettiği bir maliyet var. Ülkeyi özlemleri üzerinden değil, korkuları üzerinden yönetmek istiyorlar. Biz demokratlar olarak burada bir irade koyarak, vücut bularak, cesaret ortaya koyacağız. Bu ülkede yeniden uçlara kaymış siyaseti, müşterek değerlerimizi, milli-dini cumhuriyetimizin, demokrasimizin değerlerini Türkiye’de birilerinin söyleyecek sözü olmadığı için kavga sebebi yapıyorlar. Bizler ise milletten başka gücün olmadığını bilen, milletimiz adına, gençlerimiz adına, kadınlarımız adına, köylümüz, çiftçimiz adına söyleyecek sözümüz olduğunu bilerek, hem sözümüzü hem de sesimizi yükselteceğiz. Her türlü dayatmalara karşı kapalı kapılar ardında, “Biz anlaştık, millet de gitsin şuraya oyunu versin” diyenlere karşı konuşan Türkiye diyerek çıktığımız güzergahta, bugün susan, konuşmayan, korkutulmuş insanlarımız adına dimdik yürümek mecburiyetindeyiz. Demokrat Parti olarak mahkum değilsiniz diyor, herkes için hizmet, Yalvaç için gayret diyor, tüm hemşehrilerime saygı ve sevgilerimi sunuyorum.”

 

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.