• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

14 Ekim 2018

Doğalgazda montaj ve bağlantı malzemesi bedeli ödenmeyecek

Doğalgaz aboneliğinde yeni uygulama 13 Ekim’de yürürlüğe girdi.

Alınan bilgiye göre, doğalgaz dağıtım şirketleri tarafından talep edilen, abone bağlantı bedeli kapsamındaki sayaç bağlantı malzemeleri ile sayaç montaj bedelleri artık tüketiciden alınmayacak.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’nun, Doğalgaz Piyasası Dağıtım ve Müşteri Hizmetleri Yönetmeliği’nde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmeliği, 13 Ekim 2018’De Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Buna göre, abone bağlantı bedeli, dağıtım şebekesinin abone iç tesisatına bağlantısı için gereken proje, işçilik, malzeme, kontrol ve onay harcamaları ile sayaç bedeli toplamının abone başına düşen payını ifade eden sabit bedel olarak tanımlanırken; EPDK’nin söz konusu değişikliği öncesinde sayaç bedelinin yanı sıra sayaç bağlantı malzemeleri ve sayaç montaj bedelleri de bu kapsamda yer alıyordu. Dolayısıyla, kapsamdan çıkarılan bu iki bedel artık abonelerden alınmayacak.

Yalvaç’ta bu yıl doğalgaz abonesi olan vatandaşlarımız da ileriki günlerde sayaç takılması sırasında kendilerinden istenecek bu bedelden kurtulmuş oldular.

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.