• osman-köse

logo

19 Nisan 2023

CHP Milletvekili adayı Cantekin yarın Yalvaç’ta

Yalvaç’ın Sorunlarını Biliyoruz ÇÖZÜM İÇİN GELİYORUZ

  • Su Sorununu Çözemediler
  • Yalvaç’ta İstihdam ve Göç Sorunu
  • Sanayi Bölgesi Bilmecesi
  • Yarım Kalan Kamu Yatırımları
  • Yalvaç’ın Yolları
  • Modern Tarım
  • Çınaraltı Muhabbetleri

 

Yalvaç’ın evladı olarak siyaset sahnesindeki yerini alan CHP Isparta Milletvekili Adayı Makina Mühendisi M. Tamer Cantekin, ata topraklarının bütün sorunlarını en ince ayrıntısına kadar bildiğini dile getirdi. Cantekin: “Bir dönem şehir olacağı konuşulan Yalvaç, o dönemlerin gerisine itildi. Dedelerimizin mirasına siyasi hırslar yüzünden sahip çıkmayanlar, bugün gelip Yalvaç üzerinde hak iddia etmeye çalışıyor. CHP iktidarıyla ötekileştirmeden, parti ayrımı yapmadan Yalvaç’ı tekrar bölgenin mihenk taşı yapacağız” dedi.

Aslen Yalvaçlı olan ve ilçede köklü bir aile geçmişiyle bilinen Cumhuriyet Halk Partisi Isparta Milletvekili Adayı M. Tamer Cantekin, Ramazan Bayramı’nı ata topraklarında geçiriyor.

Yalvaç’ta sıkmadık el, dokunulmadık gönül bırakmayacaklarını ifade eden Milletvekili Adayı Cantekin, kendisini en çok üzen olaylardan birinin de Yalvaç’ın her geçen gün adım adım geriye gittiğini görmek olduğunu ifade ediyor.

 

İNSANLARIMIZ BIKMIŞ!

İnsanların zoraki bir şekilde kültürlerinden ve maneviyatlarından uzaklaştırıldığını gördüğünü ifade eden CHP 2. Sıra Milletvekili Adayı M. Tamer Cantekin: “İnsanlarımız kavgadan, hakaretten, küfürden, tehditten ve baskıdan bıktı. Nerede bizim güler yüzlü insanlarımız? O insanları kaybetmişiz. Eskiden insanlarda bayram telaşı, huzuru ve mutluluğu vardı. Şimdi ise millet birbirine selam dahi vermiyor. Halkımızın önce parası, sonra gülen yüzü yok oldu. Parası olmayan ve yüzü gülmeyen insanları görmek şahsımı ağır yaraladı. İşte bu yüzden biz diyoruz ki UMUT BİZİZ.  Beğenmedikleri, eski Türkiye diye yok etmeye çalıştıkları o sistem, bugünün Türkiye’sinden BİN kat daha fazla kıymetli ve değerliymiş. 5 yıllık süreçte bunu 90 milyona yakın insanımızla hep birlikte teyit ettik. Umudun adı olan CHP ile ülkemizi daha güzel yarınlara el birliği ile taşıyacağız” dedi.

 

NEREDE O ESKİ ÇINARALTI MUHABBETLERİ?

Yalvaç Çınaraltı Meydanına ilişkinde konuşan M. Tamer Cantekin: “Türkiye’nin bazı bölgelerinde insanların bir araya gelerek oturdukları ve sohbet ettikleri tarihten gelen bir mekanları vardır. Bunlardan bir tanesi de Yalvaç Çınaraltı Meydanıdır. Bizim çocukluğumuzda Yalvaç Çınaraltı Meydanında kimin ne derdi varsa konuşulur, maddi ve manevi çözülürdü. Kimin düğünü varsa imece usulü ile o düğün yapılırdı. Gelmiş olduğumuz noktada ise ne o muhabbetler kaldı ne de imece usulü yardımlaşmalar kaldı. Biz bunun için bu ateşten gömleği giydik. Yalvaç’ımızı hep birlikte o muhabbetlerin ve gülen yüzlerin olduğu günlere döndürmek için ateşten gömleği giydik. Nasip olur iktidara gelir göreve seçilirsek, gülen ve umutlu Yalvaç için evladınız Tamer Cantekin ile el ele önümüze bakacağız” dedi.

Manevi sıkıntıların yanı sıra ilçenin belli başlı sorunlarının da olduğunu ifade eden CHP Milletvekili Adayı M. Tamer Cantekin: “İlçe de gençlerin gelecek kaygısı yaşadığını biliyoruz. Neden bugüne kadar şehirleri birbirine bağlayan ilçeye adam akıllı bir fabrika kurulmamış? Neden kimse bunu fiziki olarak hayata geçirmemiş? Isparta’yı ekonomik olarak yok eden teşvik yasasına itirazlar kim tarafından engellenmiş? Isparta’yı Kayseri ile eş değerde tutan teşvik yasası Yalvaç yok etmiş! Yalvaç’ta hep bir siyasi atışma olmuş, olan ise vatandaşa olmuş. İnsanlar burada unutulmuş, ilçenin ekonomisine hayat vermeye çalışan esnaflar, iş insanları siyasi görüşleri nedeniyle ötekileştirilmiş. İlçe yok olma tehlikesi ile karşı karşıya gelmiş, bizim beyler genel başkanların açıklamaları üzerinden siyaset yapmış. Bu klişe siyaseti bitirmek için geliyor gelmekte olan” dedi.

 

YILLARDIR BEKLEYEN SU SORUNU ÇÖZÜLEMEDİ

Şahsının tartışmalardan uzak bir seçim süreci yürüttüğünü ifade eden M. Tamer Cantekin: “Röportajımızda belirttiğimiz üzere insanlarımız tartışmalardan bıktı. Ancak bazı gerçekleri dile getirmek gerekiyor. İlçemizde içme ve sulama suyu sorunu bulunuyor. Yalvaç’ı 2 dönemdir Cumhur İttifakı ortağı partinin Belediye Başkanı yönetiyor. (MHP) Bu ne demek hükümetin ve devletin bütün kaynaklarının olduğu ittifak demek. Dönüp bakıyorsun ittifak ortağı partinin belediyesi su sorununu çözememiş! Şehrin en büyük ilçesinin içme suyu sorunu çözülemiyor.  Milletvekilliğim döneminde ilçemizde artık böyle bir sorun kalmayacak. Bu sorunu çözmek vizyon ile alakalıdır. Partimizde de gerekli donanım ve bilimsel vizyon mevcuttur” dedi.

 

İSTİHDAM VE GÖÇ

Yalvaç’ın belli başlı sorunlarını sıralamayı sürdüren Milletvekili Adayı Cantekin: “Belirttiğimiz üzere Yalvaç’ın istihdam sorunu bariz bir şekilde ortada. Bu sorun sadece işsizlikle kalmıyor, ilçede göç olayları meydana geliyor. Gençlerimiz Isparta merkez başta olmak üzere Antalya ve Denizli gibi büyük şehirlere göç ediyor. Birçoğu ise geri dönmemek üzere Yalvaç’ı terk ediyor. Ne yazık ki Yalvaç’ın yarını düşünülmüyor. Yarınlarımız da yok oluyor” diye konuştu.

 

KAMU YATIRIMLARI YILAN HİKAYESİNE DÖNDÜ

Tamer Cantekin: “AKP iktidarında bir türlü istenilen seviyede kamu yatırımının gelmediği ilçemizde, yapılmak istenilen yatırımlarda hep yarım kalıyor. Bunun en büyük sebebi yine malumunuz olduğu üzere siyasi sürtüşmeden kaynaklanıyor. Güç zehirlenmesi nedeniyle Yalvaç hak ettiği desteği 20 yıldır alamıyor. Yarım Kalan Sanayi Bölgesi projesi ortada. Ayrıca spor kompleksi projesi yılan hikayesine dönmüş durumda. Yalvaç’ın hem ilçe içerisi hem de diğer ilçe ve illere bağlanan yollarının hali ortada. Dağları deldiklerini iddia edenler, Yalvaç’ın yollarını yapamıyor. Türkiye’nin geleceğinin tarım sektöründe olduğunu bilinmesine rağmen ilçemizde modern tarıma bir türlü geçilemedi. Madem su sorunumuz var, verin desteği çiftçilerde modern tarıma geçsin. Bu saydığım bütün sorunların çözümü aslında çok basit ve kolay. Ancak Yalvaç sahipsiz bırakıldığı için küçük sorunlar sorun yumağı haline gelmiş. Yalvaç’ın has evladı olarak vatandaşlarımıza SÖZ veriyorum. Söz Yalvaç, hak ettiğin yere Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanlığı’nda geleceksin” dedi.

 

BİRLİKTELİK MESAJI

Cumhuriyet Halk Partisi Isparta Milletvekili Adayı M. Tamer Cantekin, bütün İslam aleminin Mübarek Ramazan Bayramı’nı kutladığını ifade etti. Ramazan Bayramı mesajında birlik ve beraberlik mesajı veren Cantekin, “Bu dönemde birlikteliğe ihtiyaç duyuyoruz. Hep birlikte nice bayramlar” dedi.

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.