• MODA YAPI

logo

19 Aralık 2021

CHP Arı’dan belediyeye kış ortasında tadilat tepkisi

CHP Yalvaç İlçe Başkanı Ali Arı, kış ortasında Rampalı Çarşı’da ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen tadilat ve doğalgaz çalışmaları nedeniyle esnafın mağdur edilmesine tepki gösterdi.

Belediyenin hava şartlarının uygun olduğu aylarda yatarak, kışın en soğuk zamanında tadilat ve doğalgaz dönüşüm çalışmasına girişmesinin büyük bir  sorumsuzluk olduğunu belirten Arı, mağdur olan esnafın zararının nasıl telafi edileceğini sorarak şu açıklamayı yaptı:

“Belediyeye ait Rampalı Çarşı’da kışın ortasında çatısı değiştiriliyor, kalorifer tesisatı doğalgaza çevriliyor. Yazın yapılması gereken işler, kara kışın ortasında yapılmaya çalışılıyor. Rampalı Çarşı esnafı bu durumdan haklı olarak çok şikayetçi. Kültür Merkezi’nde de doğalgaza geçiş çalışmaları da, yılın en soğuk zamanlarında yapılıyor. Esnaf kardeşlerimizin çoğu hasta, işyerleri soğuk olduğundan dükkanlarını açamıyorlar.

Sayın belediye başkanımızın neden kışın ortasında bu işlere kalktığını merak ediyoruz. Esnaflarımıza ve halkımıza açıklama yapacak mı?  Ekonomik olarak piyasaların buhran yaşadığı bu dönemde Rampalı Çarşı ve Kültür Merkezi esnafı verilen zararın sıkıntısını yaşamaktadır.”

Etiketler: » » » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.