• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

25 Nisan 2021

Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum’dan Cesur’a Yalvaç’a TOKİ cevabı

İyi Parti Isparta Milletvekili Aylin Cesur’un Yalvaç’a TOKİ projesi yapılıp yapılmayacağı hususunda TBMM’de verdiği soru önergesi, geçtiğimiz günlerde Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum tarafından cevaplandı.

Cesur’un soru önergesi şöyleydi: ”Isparta ilimizin Yalvaç ilçesinin önemli sorunlarından biri konut ve kira fiyatlarının piyasa koşullarının üzerinde olmasıdır. Dar gelirli vatandaşlarımızın, sosyal konut projesi kapsamında TOKİ tarafından bir konut projesi yapılmasına yönelik talepleri bulunmaktadır.

Bu anlamda:

1- Isparta ilimizin Yalvaç ilçesinin konut eksikliğini gidermek ve dar gelirli vatandaşlarımızın konut hakkına kavuşabilmesi adına Yalvaç ilçemizde herhangi bir TOKİ çalışması mevcut mudur?

2- Isparta ilimizin Yalvaç ilçesinde TOKİ sosyal ve toplu konut projesi yapılmamasının gerekçeleri nelerdir?

3- Isparta ilimizin Yalvaç ilçesinde TOKİ sosyal ve toplu konut projesi yapılacak ise hangi araziler üzerinde yapılması planlanmaktadır?

4- Isparta ilimizin Yalvaç ilçesindeki TOKİ sosyal ve toplu konut projesi yapılacak ise yapım başlangıcı için hangi tarih öngörülmektedir?”

Bakan Kurum’un Cesur’a cevabı şöyle oldu:

“Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın Isparta ili Yalvaç ilçesinde planlama ve projelendirme çalışması yapılan bir konut projesi bulunmamakla birlikte kaymakamlık veya belediye tarafından konut talebi iletilmesi durumunda bu talepleri ivedilikle değerlendirilmektedir.”

Bu cevapla Bakan Kurum, Yalvaç Belediyesi veya Yalvaç Kaymakamlığı’nın talebini beklediklerini ifade etmiş oldu.

Biz de artık, Cumhur İttifakı ortakları Ak Parti Yalvaç İlçe Başkanı Alperen Mustafa Özer ile MHP’li Yalvaç Belediye Başkanı Halil Hilmi Tütüncü’nün bu konuda adım atarak, Yalvaç halkının beklentilerini karşılamalarını diliyoruz.

Etiketler: » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.