• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

11 Nisan 2021

Cesur: “POLİSİMİZE VERDİĞİNİZ 3600 SÖZÜNÜ TUTUN”

İYİ Parti Isparta Milletvekili Dr. Aylin Cesur, her yıl kutlanan Polis Haftası için bir tebrik mesajı yayınladı. Mesajında Polis ve Emniyet Güçleri’nin yürüttükleri görevin önem ve ciddiyetine değinen Cesur, Türk Polis Teşkilatının tüm personelinin yaptıkları fedakarlıklara değinerek, görevleri sırasında şehit olan polisleri de andı.

Mesajında salgın süresince polislerin yüzleştikleri sorunlara da değinen Cesur, polislere 2018’de verilen 3600 ek gösterge sözünü hatırlattı.

Milletvekili Aylin Cesur, ayrıca polisler için Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’a birer soru önergesi verdi.

Bakan Koca’dan tüm Emniyet Teşkilatı personelinin salgına karşı korunması için test ve filyasyon çalışmalarının sıklaştırılmasını ve polislerin aşılamalarının hızlandırılarak bir an önce bitirilmesini isteyen Aylin Cesur, salgın sebebi hayatını kaybeden polislerin sayısının açıklanmasını istedi.

Cesur, Bakan Selçuk’a ise 3600 ek gösterge sözünün neden 3 yıldır tutulmadığını sordu, defalarca hatırlattıkları halde verilen sözün bir an önce yerine getirilmesini istedi.

İşte o önergeler:

 

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.