• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

28 Ekim 2016

Büyükkutlu tarafından yaptırılacak huzurevinin temeli törenle atıldı

5

Hayırsever işadamı hemşehrimiz Mustafa Büyükkutlu tarafından yaptırılacak huzurevinin temeli geçtiğimiz perşembe günü törenle atıldı.

Fatih Mahallesi’nde, İMKB İlk ve Ortaokulu’nun alt tarafındaki alanda yapılan temel atma törenine Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Engelliler ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürü İshak Çiftçi, Vali Yardımcısı Bekir Sıtkı Hanlıoğlu, Kaymakam Ahmet Süheyl Üçer, ilçe protokolü, Büyükkutlu ailesi ve çok sayıda davetli katıldı.

Merkezi yaptıracak Büyükkutlu Sağlık, Eğitim Yardım ve Sosyal Dayanışma Vakfı’nın Başkanı Mustafa Büyükkutlu, törende yaptığı konuşmada uzun zamandır böyle bir istekleri olduğunu ve bu amaçla vakıf kurarak çalışmalara başladıklarını anlattı.

Toplam 4 milyon 500 bin TL’ye mal olacak huzurevinin 3 bin 392 metrekare arsa üzerine inşa edileceğini aktaran Büyükkutlu, 14 süit, 12 tek oda olmak üzere 26 odalı, 5 katlı binada 62 kişinin barınabileceğini belirtti. Büyükkutlu,”Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile yaptığımız protokol gereği binayı elektriği yanar, suyu akar ve ısınır şekilde teslim edeceğiz.” dedi.

Engelliler ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürü İshak Çiftçi de insanlığa önemli bir hizmet olarak gördüğü huzurevi yapımından dolayı aileye teşekkür etti. İnsan yaşamının en önemli dönemlerin- den birinin yaşlılık olduğunu kaydeden Çiftçi, devlet olarak kendilerinin de site ve avlu tipiyle yaşlı yaşam evleri şeklinde bakım ve rehabilitasyon evleri inşa ettiklerini vurguladı.

Böyle güzel bir hizmete imza atan başta Mustafa Büyükkutlu olmak üzere tüm Büyükkutlu ailesini kutluyor, hayırlarının Allah katında kabulünü diliyoruz.

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.