• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

09 Nisan 2018

Belediye seçimleri ufukta göründü, aday isimleri telaffuz edilmeye başlandı

Yerel seçimler için, eğer erkene alınmazsa, son bir yıllık süre kaldı.

Seçimlerin yaklaşması nedeniyle parti kulislerinde adaylık ve aday adaylığı fısıltıları dolaşmaya başladı. 31 Mart 2019 Pazar günü yapılması beklenen yerel seçimlerde en çok konuşulan da tabii ki Yalvaç Belediye Başkanlığı için kimlerin aday olacağı konusu.

Mevcut başkan Halil Hilmi Tütüncü’nün MHP’nin adayı olması kesin gibi. Ancak, genel seçimler için kurulan Ak Parti – MHP ittifakının yerel seçimlerde de uygulanması durumunda ise ittifakın adayının Halil Hilmi Tütüncü olabileceği, ancak Ak Parti’de böyle bir duruma yönetim ve tabanın sıcak bakmadığı konuşuluyor.

İttifak olmaması durumunda ise en çok merak edilen konu, Ak Parti’nin Yalvaç Belediye Başkan adayının kim olacağı.

Ak Parti’de henüz resmen aday adaylığını ilan eden kimse yok. Ancak eski ilçe başkanı Osman Çiftçi’nin yakın çevresine kesinlikle aday adayı olacağını ifade ettiği kaydediliyor. Diğer yandan, kulislerde ismi sıkça dillendirilen Ahmet Sektioğlu ise aday adayı olmayacağını ifade etti. Ak Parti’de mevcut ilçe başkanı Hayri Uyar’ın belediye başkanı aday adaylığı düşündüğü kulislerde yoğun şekilde konuşuluyor. Kulislerde Ak Parti’den aday adaylığı için ismi geçen diğer isimler de Kürşat Dayıoğlu, Alperen Özer, Mustafa Eren, Hatice Başaran ve Hidayet Şenol.

CHP’de ise Erkan Ünal, A.Zafer Arısoy ve geçen seçim aday olan Mevlüt Danacı isimleri kulislerde konuşuluyor.

Yeni kurulan İYİ Parti’de mevcut başkan İlhan Yüksel’in belediye başkan adayı olacağı yoğun şekilde dile getiriliyor.

Saadet Partisi’nde ise geçen seçim aday olan Mücahit Gülcan ve ilçe başkanı Hasan Aksoy’un isimleri belediye başkan adaylığı için konuşulan isimler.

Bunların dışında Tekin Bayram’ın da adaylık için çalışmalara başladığı, çok ümitli olmasa da Ak Parti’den adaylık için zemin yoklayacağı, olmaması durumunda ise BBP’den aday olabileceği konuşuluyor.

Kulislerdeki bir diğer iddia da, CHP-İYİ Parti-Saadet Partisi ve Demokrat Parti işbirliğiyle sürpriz bir adayın belediye başkanlığı için çıkarılacağı yönünde.

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.