logo

18 Ocak 2024

Basri Sönmez, Yalvaç OSB’deki sorunu da çözdü

Milletvekili Hasan Basri Sönmez’in gerek Tarım ve Orman Bakanlığı bürokratları ile teması gerekse TBMM kürsünden dile getirmesi sonucunda Yalvaç Organize Sanayi Bölgesi’nde yaşanan sorunun çözüldüğü öğrenildi.

Konuyla ilgili olarak Sönmez tarafından şu bilgi verildi:

“Bilindiği üzere Yalvaç’ta belirlenen OSB’nin su havzasında kalması nedeniyle her türlü tarımsal ve endüstriyel nitelikli atıksu tesisler kurulmasına izin verilmiyor, sadece paketleme işi gibi tesisler kurulabiliyordu.

Hazırlanan plana göre Eğirdir Gölü su toplama havzasında kalan OSB’de Su Kirliliği Kontrolü Yönetmeliği’nin 31. Maddesinde belirtilen gıda sanayi Sektörü, içki sanayi Sektörü, cam sanayi sektörü, tekstil sanayi sektörü, petrol sanayi sektörü, deri ve deri mamulleri sektörü, selüloz kağıt karton sanayi sektörü, kimya sanayi sektörü, metal sanayi sektörü, ağaç mamulleri ve mobilya sanayi sektörü, seri makine imalatı ve yedek parça sanayi sektörü, taşıt fabrikaları ve tamirhaneleri sanayi ve karışık endüstriler vb. sektörler yer alamaz ibaresi bulunmaktadır.

İbareden de anlaşılacağı üzere mevcut planda yukarıda sayılan hiçbir sanayi tesisi yapılamazken sadece depolama alanları yapılabilmekteydi.”

Yalvaç’ta bulunan OSB’nin çalışma alanının genişletilmesi amacıyla Yalvaç Belediye Başkanı Halil Hilmi Tütüncü ile birlikte MHP Isparta Milletvekili Hasan Basri Sönmez’in Tarım ve Orman Bakanlığı ve ilgili bürokratlarla yaptığı bir dizi görüşme neticesinde, plan notlarındaki revizyon çalışmaları sonrasında yukarıda belirtilen sektörler OSB içerisinde yapılabilir nitelik kazanmıştır.

Milletvekilimiz ve hemşehrimiz Basri Sönmez’e Yalvaç’ın sorunlarının çözümüne sahip çıktığı için teşekkür ediyoruz. Yalvaç’ımıza hayırlı olsun.

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.