• MODA YAPI

logo

05 Temmuz 2018

Başkan Tütüncü’den festivale davet

Yalvaç Belediye Başkanı Halil Hilmi Tütüncü, bu yıl 17.’si düzenlenen Pisidia Antiokheia Kültür, Turizm ve Sanat Festivali’ne tüm Yalvaçlı hemşehrilerimizle komşu ilçe ve köylerden vatandaşlarımızı davet etti.

Dolu dolu bir program hazırlanan festivalle ilgili Başkan Tütüncü şu bilgileri verdi:

“Bu yıl 17.’sini düzenlediğimiz Pisidia Antiokheia Kültür, Turizm ve Sanat Festivali öncelikle Yalvaç’ımıza hayırlı olsun. Bu yıl da dolu dolu bir festival programıyla siz değerli vatandaşlarımızın huzuruna çıkmaya çalıştık. Malumu aliniz ülkemiz 24 Haziran genel seçimleriyle hızlı ve yoğun bir seçim atmosferini geride bıraktı. Seçimlerin yoğun ve yorucu gündemini geride bıraktığımız bu günlerde festivalimizin üzerimizdeki seçim yorgunluğunu atmaya, bir nebze olsun gündemden uzaklaşarak eğlenerek vakit geçirmemize fayda sağlayacağına inanıyoruz.

Her ne kadar festivallerin öncelikli amaçlarından biri eğlence de olsa Yalvaç Pisidia Antiokheia, Kültür, Turizm ve Sanat Festivali, eğlence amacının yanında ilçemizi gerek ülke gerekse de uluslararası düzeyde tanıtmayı da amaçlamaktadır.

Bu yıl festivalimizde dünyanın en iyi akrobasi timlerinden biri olan Türk Yıldızlarının Yalvaç semalarında bir gösteri düzenleyecek olmasını festivalimizin en önemli etkinliklerinden biri olarak görüyor ve bu muhteşem gösteri için şimdiden herkese iyi seyirler diliyorum.

Yine bu yıl artık geleneksel hale getirdiğimiz Sünnet şölenimiz olacak. Sünnet olacak çocuklarımızın bu önemli günlerini festi- valimizde birlikte neşeli ve mutlu bir şekilde geçirmelerini temenni ediyorum.

Yine Yalvaç Avcılar ve Atıcılar Kulübü Derneği’nin düzenlediği Trap Atışları Turnuvasına tüm avcı ve atıcı arkadaşlarımızı da davet ediyorum.

Son olarak Ali Kınık, Uğur Işılak ve İrem Derici gibi birbirinden değerli sanatçılarımızın vereceği konserlerle gönlünüzce eğlenmenizi ve dolu dolu, coşkulu bir festival geçirmenizi diliyorum.”

Etiketler: » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.