• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

12 Şubat 2020

Başkan Tütüncü, Salur yangını iddialarına açıklık getirdi

Yalvaç Belediye Başkanı Halil Hilmi Tütüncü, 7 Şubat Cuma günü Salur Mahallesi’nde meydana gelen ve 3 çocuğumuzun yaşamını yitirdiği yangında itfaiyenin ihmali olduğu iddiaları üzerine bugün bir basın toplantısı düzenleyerek iddialara cevap verdi.

Acı bir olay yaşadıklarını belirten Başkan Tütüncü, “Olayın yaşandığı andan bu yana tüm arkadaşlarımız canını dişine takıp çalışırken, olay anından itibaren siyasi kinle kara propaganda yapmaya çalışanlar hem insanlarımızı yanıltmaya çalıştılar hem de bizleri haksız yere suçladılar. Ölümlü bir olay olduğu için savcılık zaten res’en soruşturmayı başlatır, bunun yanında ben idari soruşturma için tarafsız bir tespit yapılabilmesi adına kaymakamlıktan muhakkik tayinini bizzat kendim istedim. Olay adli ve idari olarak soruşturulacağı için benim bugün açıklama yapmam çok doğru değil, ancak bazı medya mensuplarının ve sosyal medya hesaplarının yaptıkları o derece çirkinleşti ki, bugün bu basın toplantısını yapmaya mecbur kaldım. Burada görüntüleriyle, delilleriyle, belgeleriyle tüm iftiralara cevap vereceğiz, aklınızdaki tüm soruları yanıtlayacağız.” dedi.

Olay günü itfaiyedeki görüntülerini izleten ve basın mensuplarına dağıtan Başkan Tütüncü, olaya müdahale eden itfaiye personelini de basın mensuplarının karşısına çıkararak iddialara ilişkin soruları cevaplamalarını sağladı.

Acı bir olay yaşamış olmaları nedeniyle, ailenin ve mahallelinin tepkisinin hoşgördüğünü belirten Tütüncü, “Sadece siyasi kini nedeniyle benden intikam almak isteyenler ne yazık ki hem acılı ailemizi hem olaya vakıf olmayan insanlarımızı hem de gayretle çalışan personelimizi haksız yere yanıltıp herkesi üzüyor ve geriyorlar. Adli ve idari soruşturma bitince durum daha net ortaya çıkacaktır. Kimse insanların acısının üzerinden algı operasyonu yapmaya kalkmasın, olaylar aydınlandıktan sonra iftiracılar hesabını mutlaka yargıda vereceklerdir.” dedi. x

İşte Başkan Tütüncü’nün basın toplantısının görüntüleri:

YALVAÇ BELEDİYE BAŞKANI HALİL HİLMİ TÜTÜNCÜ 3 KARDEŞİN HAYATINI KAYBETTİĞİ YANGINLA İLGİLİ AÇIKLAMA YAPIYOR

Gepostet von Blt Türk Tv am Mittwoch, 12. Februar 2020

Etiketler: » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.