• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

08 Ocak 2019

Aşçılar ve Pastacılar Derneği’nden Yalvaç MYO öğrencilerine eğitim

 

Antalya Aşçılar ve Pastacılar Derneği tarafından Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Yalvaç Meslek Yüksekokulu Aşçılık Programı için 19-23 Ocak 2019 tarihleri arasında 5 günlük bir eğitim kampı düzenleyecek.

Yalvaç MYO Aşçılık Bölümü öğretim elemanı Öğr.Gör. İpek Ünal tarafından verilen bilgiye göre, beş gün süre ile öğrencilere turizm sektöründe aşçılık alanında en çok ihtiyaç duyulan konularda uygulamalı eğitim yapılacak. Aynı zamanda, her gün bir konuda alanında uzman isimlerin verdiği seminerler de gerçekleştirilecek.

Yalvaç MYO Öğretim Görevlisi İpek Ünal, birbirinden değerli şeflerin ve alanında uzmanlaşmış isimlerin verecekleri bu eğitimin, öğrencilerin kendilerini geliştirmesi açısından çok katkısı olacağını kaydederek, Yalvaç’ta Aşçılık Programı kurulduğu günden bu yana okulda eğitim ve öğretim dönemi içinde birçok şefin konuk olarak geldiğini, fakat bu eğitimin hem uzun soluklu olması hem de Manavgat’ta planlanmasından dolayı önem arz ettiğini dile getirdi.

Ünal, “Öğrencilere okul ortamı dışında farklı bir mutfakta uygulama yapabilme imkanı sağlanmış olacaktır. Kampın eğitim öğretim dönemi dışında yarıyıl tatilinde planlanması açısından Türkiye’de bir ilk olduğunu söyleyebiliriz. Kısa olan yarı yıl tatillerinde zamanlarını, enerjilerini bu eğitim için kullanacak olan öğrencilerimiz, hocalarımız ve şeflerimiz açısından büyük bir fedakarlık içermektedir. Ayrıca, bu eğitime yirmi beş öğrencinin katılacağı konaklama ve eğitimin tüm maliyetinin Antalya Aşçılar ve Pastacılar Derneği tarafından üstlenilmiştir. Antalya Aşçılar ve Pastacılar Derneği Başkanı Mehmet Özen’e, eğitime ve Yalvaç MYO’ya verdikleri bu destekten dolayı teşekkür ederiz.” dedi.

Biz de okulumuzu ve Ünal’ı kutluyor, destek veren Antalya Aşçılar ve Pastacılar Derneği’ne teşekkür ediyoruz.

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.