• MODA YAPI

logo

19 Mayıs 2022

Alperen Özer’den Ankara’dan iki olumlu haber

Ak Parti Yalvaç İlçe Başkanı Alperen Mustafa Özer, dün Ankara’da gerçekleştirdikleri temaslarda TOKİ konutları ve ek hastane binasının yeniden ihaleye çıkması konusunda olumlu haberlerle döndüklerini açıkladı.

Özer, konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

“Değerli Milletvekilimiz sayın Recep ÖZEL ile birlikte Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakan Yardımcısı sayın Fatma VARANK Hanım’ı ziyaret ederek ilçemize yapılacak TOKİ konutları hakkında istişarelerde bulunduk.

Ayrıca TBMM Başkanvekilimiz sayın Süreyya Sadi BİLGİÇ ve Milletvekilimiz sayın Mehmet Uğur GÖKGÖZ’ü birlikte ziyaret ederek Yalvaçımızla alakalı uzun ve olumlu istişarelerde bulunduk.

Milletvekilimiz Recep ÖZEL ile birlikte yapmış olduğumuz ziyaretimizde Yalvaç’ımıza yapılacak olan TOKİ konutlarımızın gelecek aylarda sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN tarafından açıklanacak 100.000 konut programına DAHİL EDİLDİĞİNİ öğrendik. Konut sayımızı en yüksek seviyede tutacak şekilde planlanan TOKİ konutlarımız Kızılca Mahallemize yapılacak. Söz verdiğimiz gibi TOKİ konutlarımızı Yalvaç’a kazandırma noktasında hiçbir sorun ve aksaklık bulunmamaktadır.

TBMM başkan vekilimiz sayın Süreyya Sadi BİLGİÇ ziyaretimizde, müteahhit firma tarafından konkordato ilan edildiği için sorun oluşan Ek Hastane Binamız için yaptığımız görüşmeler sonucunda, müteahhit firmanın son torba yasada çıkan tasfiye hakkından faydalandığını ve 20.05.2022 cuma günü tasfiye sürecinin tamamlanacağını, ayrıca 23.05.2022 pazartesi gününden itibaren yeni ihale sürecinin başlatılacağı ve hiçbir aksamaya ve gecikmeye mahal vermeden ivedilikle yeni ihalenin yapılacağının bilgisini almış bulunmaktayız.

Süreci tüm milletvekillerimiz ile birlikte yakından takip ederek sorunsuz bir şekilde bu süreci tamamlatarak tomografi ve röntgen cihazlarımızda olduğu gibi ek hastanemizi de Yalvaç’ımıza inşallah kazandıracağız. Değerli kamuoyumuzun bilgisine sunarım.”

Alınan kesin olmayan bilgilere göre, TOKİ Sosyal Konutları için Yalvaç’a 500 dairelik proje yapımının planlandığı da öğrenildi.

Etiketler: » » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.