• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

15 Kasım 2018

Alperen Özer İddialı: YALVAÇ’I BİRLEŞTİRECEĞİM

Ak Parti Yalvaç Belediye Başkan Aday Adayı Alperen Özer, yerelde 10 yıldır iktidar yönetiminden uzak olan Yalvaç’ın mutlaka AK Parti belediyeciliğiyle buluşması gerektiğini altını çizdi. Özer, aday olup başkan seçilmesi halinde ilçede birlik bütünlüğü sağlayacağını ardından göçü durduracak  yatırım projelerini ilçeye kazandıracağını söyledi.

Yalvaç Ak Parti Belediye Başkan Aday Adayı Alperen Özer, Isparta TV’de Çapraz Ateş adlı programa konuk oldu.  Özer, üretmek için siyasette olduğunu söyledi. Özer, “İçimizde hizmet aşkı var. Bu vatana millete halkımıza hizmet etmemiz gerekiyor. Genç olarak görevden kaçmamak gerekiyor. İçinizde o enerji varsa bunu topluma yansıtmak zorundasınız. Ben bu heyecanı hissediyorum. Ben işim gereği birçok belediye projesi yaptım.  Şehirciliğin belediyeciliğin ne demek olduğunu çok iyi gördüm. Halkın ne istediğini ne talep ettiğini biliyorum. Ak Parti’nin iktidarın gücünün Yalvaç’a yansıtılması gerekiyor. Bu nedenle aday olmaya karar verdim. Geniş bir katılımla başvuru gerçekleştirdik. Bu da bizim kucaklayıcı birleştirici yönümüzü gösterdi. Gerçekten teveccüh çok büyüktü. Bendeki bu heyecanın karşılığının Yalvaç halkın da olduğunu da gördüm” dedi

YALVAÇ İKTİDARIN GÜCÜNDEN YARARLANMAK ZORUNDA

AK Parti belediyeciliğinin dünyada örnek gösterildiğine vurgu yapan Özer, “Yalvaç bürokrasisiyle güzel bir ahenk oluşturabilirsek ki oluşturacağız ilçemize en güzel hizmetleri yapacağımıza inanıyorum. Büyük yatırımları getireceğimize inanıyorum. Şehrin kendi bütçesi var zaten programlanmış o bütçeyle yapılacak işler yapılıyor. Ama mesele genel bütçeden ilçeye pay akıtmak. Bunu yapabilirseniz zaten yatırımlar öyle şahlanacak. Bir kere Yalvaç’ta taş üstüne taş üstüne taş koyan herkesten Allah razı olsun. Ama iktidarın gücünden yararlanarak genel bütçe kaynaklarını buraya akıtabilirsek zaten başarılı oluruz. Bu gücü buraya getirmek gerekiyor. Yalvaç’ın bugün kendine özgü fakülteleri, hatta özel üniversitesi olması gerekiyor” diye konuştu.

YALVAÇ’I BİRLEŞTİRECEĞİM

Aday gösterildiği zaman mutlaka belediye başkanlığını kazanacağını belirten Özer “Ben hep birleştirici, bütünleştirici oldum. Kazanırsam belediye tüm Yalvaç’ın belediyesi olacak. Benim kapım herkese açık olacak. Geçmiş geçmişte kaldı. Yalvaç 10 yıldır iktidar partisinden uzak bir belediyecilik sergiliyor. Tüm küskünleri kırgınları bir araya getireceğiz. Bütünleştirici özelliğimizi Yalvaç’a yansıtacağım. AK Parti sadece kendi tabanına hizmet eden bir parti değil. AK parti Türkiye’nin partisidir. Biz de Yalvaç’ta Ak Parti’nin gücünü halka yansıtmak istiyoruz. Tüm halkımızı kucaklayacağız” açıklamasında bulundu.

ÖNCELİK İSTİHDAM OLACAK

Yalvaç’ın potansiyeli geniş bir şehir olduğunu ileten Özer, “Yalvaç bir çok şeye gebe bir şehir. Bunu harekete geçirmek gerekiyor. Bir çok ilçede iş yapıyorum aynı nüfus ve potansiyele sahip olduğumuz bir başka ilçede 40 fabrika var. Muazzam bir ticaret hacmi var ve bu da halka yansıyor. Yalvaç’ın en büyük sorunu istihdam. İlçe göç veriyor.  Öncelikle istihdam sorununu çözmemiz lazım. Öncelikle yatırımcının önünü açmamız lazım.  Yalvaç lojistik açıdan muhteşem bir yer. Bir OSB’miz var. Yatırımcıyı ikna edecek imkanları sunmak zorundayız. Yalvaç Ticaret Sanayi Odasında bir değişim oldu. Yeni gelen arkadaşlarımız da çok başarılı çalışmalara imza atıyorlar. Zaten hep birlikteyiz. Gençleşme ile birlikte yeni bir heyecan geldi. Yeni projelerle birliktelik sağlamak lazım.  Mutlaka gençlerin önünün açılması, şans verilmesi gerekiyor Ak Parti’nin gençlere verdiği önem ortada.  Bu ülkenin geleceği gençler” diye konuştu.

GÖÇ VERMEYİ DURUDURMUŞ  BİR ŞEHİR VİZYONU

Beş yıl sonra göç veren bir şehir durumundan göç alan bir Yalvaç vizyonu ortaya koyan Özer, “ Göçü önlemek için yatırıma önem vereceğiz. Ben bunu burada kıracağım. Yatırımcıyı ilçeye çekeceğim.  Ticaret hacminin gelişmesiyle Yalvaç halkı bunun cebine de yansıyacağını görecek. Belediye bu konuda öncü olacak” dedi.

ADAY GÖSTERİLSEM DE GÖSTERİLMESEM DE AK PARTİ’NİN YALVAÇ’TA KAZANMASI İÇİN ÇALIŞACAĞIM

Aday gösterilse de gösterilemese de AK Parti’nin Yalvaç’ta kazanması için çalışacağını belirten Özer, “ Ben bu davanın bir neferiyim. Her zaman söylüyorum. Sayın Cumhurbaşkanımızın mirasından yememek lazım. Onun mirasına miras katabilmek lazım. Bizim de katkı sunmamız bir şeyler katmamız lazım. Bu bizim davamızdır. Sayın Cumhurbaşkanımızın bu milletle bütünleşmiş servetine bizde katkıda bulunacağız. Ben Yalvaç’ta yaşıyorum. Orada doğdum büyüdüm. Biz şehrimize hizmet etmeye niyetliyiz” dedi.

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.