• MODA YAPI
  • osman-köse-ak-parti-aday-adayı
  • osman-köse

logo

21 Eylül 2023

Akköprü mevkiinde bahçesi olan vatandaşlarımızın talepleri var

İlçemiz Akköprü mevkiinde ikamet eden ve bahçesi bulunan hemşerilerimiz, ikinci defa toplandılar.

İlk toplantı, Ziraat Yüksek Mühendisi Hüseyin ve Hanife Gültekin’in bahçelerinde/ evsahipliğinde, 30 Ağustos Çarşamba günü, tanışma mahiyetinde, Ali Murat Gökçer’in desteği ile “Mekke Partisi” olarak yapılmıştı.

İkinci toplantı ise gazetemiz eski yazarı E.Alb. A. Zafer ve Şükran Arısoy’un Akköprü mevkiinde bulunan bahçelerinde/ev sahipliğinde, Hüseyin ve Hanife Gültekin ile Hakan ve Aynur Sarıdaş desteğiyle “Pateti, Kabak ve Ot Böreği Partisi” şeklinde, 20 Eylül Çarşamba günü yapıldı.

Bu etkinliğe aile olarak toplamda 26 kişi katıldı. Toplantıda mevsim sonuna gelindiği için katılımcılar kendi işleri ile ilgili değerlendirmeler yaptılar. Önümüzdeki seneye yönelik karşılıklı bilgi aktarımlarında bulunuldu.

Akköprü Sakinleri, WhatsApp grubu şeklinde 2020 yılında A.Zafer Arısoy tarafından kurulmuştu. Katılımcılar, bu süre içerisinde, bugüne kadar, platform üzerinden, güvenlik, gübre ve ilaçlama, teşvik, pazarlama, yağmur, don, yangın, hırsızlık, malzeme ve alet edevat alışverişi/değişimi vb. pekçok konuda pâylaşımda bulundular.
Akköprü Sakinleri, bölge sorunlarını ve önümüzdeki günlerde, takip edecekleri konuları ve faaliyetleri, aşağıdaki şekilde tespit ve kabul ettiler.

1. Akköprü’den Sücüllü’ye, sulama kanalı boyunda bulunan toprak yolun ıslahı,

2. Sulama kanaletleri yanlarında bulunan ağaçların ve dikenli çalılıkların, ilgili kurum tarafından kesilmesi ve köklerinin sökülmesi,

3. Kırık sulama kanaletlerinin tamiri,

4. Bölgeyi kavrayacak şekilde güvenlik kameralarının (MOBESE) kurulması,

5. Belediyenin bölgede, içme suyu altyapısını tamamlaması ve evlere şebeke suyu bağlanması,

6. Bölgeden geçen doğal haz hattından bağ/bahçe evlerinin de istifade etmesi,

7. İç bölgelerde bulunan bahçelerin düşük elektrik voltajı sorununun çözüme kavuşturulması,

8. Bazı bahçelerin; Tapu, Belediye, Elektrik Kurumu ve İlçe Tarım kayıtlarının farklı mahallelerde geçmesi nedeniyle meydana gelen adres karışıklığına son verilmesi,

9. Bölgede kontrolsüz büyüyen ağaçların, elektrik tellerine değmesi hususunun takip edilmesi,

10. Bölgede başıboş dolaşan köpeklerin toplanması,

11. GES başta olmak üzere diğer tarımsal destek konularında Ziraat Bankası veya diğer hibe kurumlarının imkan ve fırsatlarının takip edilerek, sakinlerin istifadesi için duyurulması,

12. Bahçelerin sürülmesi, ilaçlama, gübreleme, budama vb. faaliyetlerde ortak hareket edilmesi,

13. Besihanelerin belli alanlarda tutulması ve olumsuz etkilerinin en aza indirilmesi,

14. Karasinek, Yakarca ve Sivrisinek ile mücadele,

15. Grubun etkinliğini artırmaya yönelik olarak, bölgede yaşayan ve faaliyet gösteren diğer hemşerilerimizin, telefon numaralarının alınarak platforma dahil edilmesi.

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.