• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

12 Eylül 2018

AK PARTİ’de Yerel Seçim Mesaisi Başladı

Adalet ve Kalkınma Partisi yerel seçimde Yalvaç Belediye Başkanlığı için aday olacak ismi belirleme çalışmalarını başlattı

Alınan bilgiye göre, Ak Parti il yöneticileri dün Yalvaç’a gelerek parti teşkilatı ve halka sorduğu sorularla Yalvaç  Belediye Başkanlığı’na aday olacak ismi belirlemek için çalışmalarını başlattı.

Ak Parti Isparta İl Teşkilat Başkanı Mustafa Emrem ve Yerel Yönetimler Başkanı Selim Karakuş dün akşam Yalvaç ilçe teşkilatına gelerek burada bir toplantı düzenledi. Saat 20.30’da başlayan toplantıya ilçe yönetimi, kadın kolları başkan ve üyeleri, gençlik kolları başkan ve üyeleri, Yalvaç Belediye Meclisi’nin Ak Parti’li üyeleri, mahalle ve köy temsilcileri ile vatandaşlar olmak üzere yaklaşık 200 kişi katıldı.

İl yöneticileri Emrem ve Karakuş’un yaklaşık 200 kişi ile tek tek görüşerek önümüzdeki yıl Mart ayında yapılması beklenen yerel seçimler ile ilgili düşüncelerini, halk arasında aday olacakları yönünde söylentiler bulunan isimler hakkındaki düşüncelerini öğrenmek için çeşitli sorular sordukları bildirildi.

İl yöneticilerinin Ak Partil’lilere sordukları ileri sürülen sorular şunlar:

-Yerel seçimlerde Yalvaç Belediye Başkanlığı’na Ak Parti’nin göstereceği aday kim olmalıdır?

-Yalvaç Belediyesi ve Halil Hilmi Tütüncü’nün çalışmalarından memnun musunuz?

-Mevcut ilçe başkanı Hayri Uyar’ın Belediye Başkanı adaylığı konusunda ne düşünüyorsunuz?

-Son yerel seçimlerde Ak Parti adayı olan ancak seçimi kaybeden Tekin Bayram’ın adaylığı konusundaki düşünceniz?

Toplantı öncesinde Yönetim Kurulu’nu toplayan İlçe Başkanı Hayri Uyar’ın aday adayı olacağını açıkladığı belirtilirken toplantı sırasında adaylık için adı geçenlerin ise, Eski İlçe Başkanı Osman Çiftçi,  İşadamı Alperen Özer, Turgut Kara, Gülhanım Mutaf, Taner Karcı olduğu iddia edildi.

Bu arada Yalvaç’ta gece 02.00’ye kadar süren aday belirleme çalışmasının Isparta’nın diğer ilçelerinde de yapılacağı öğrenildi.

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.