logo

19 Ekim Muhtarlar Günü Kutlandı

Her yıl 19 Ekim tarihinde kutlanan Muhtarlar Günü ilçemizde de kutlandı.

Yalvaç Muhtarlar Derneği tarafından hazırlanan ve bugün saat 11.00 sıralarında Anlatan Meydanda bulunan Atatürk Anıtı’na çelenk sunulması ile başlayan Muhtarlar Günü kutlama programına Yalvaç Kaymakamı Haluk Şimşek başta olmak üzere bir çok daire amiri, sivil toplum kuruluşu ve bazı siyasi partilerin temsilcileri ile ilçe merkezi ve köylerimizde görev yapan yaklaşık 40 muhtar katıldı.

Programda ilk olarak Muhtarlar Derneği çelengi Atatürk Anıtı’na sunuldu. Ardından saygı duruşu yapılarak İstiklal Marşımız okundu. Törene katılan Kaymakam Haluk Şimşek’in muhtarlar günü kutlama mesajı programın sunucusu tarafından okundu. Kaymakam Şimşek mesajında muhtarların devlet ve vatandaşlar arasında önemli bir köprü görevi yaptıklarını belirtti ve tüm muhtarların günün kutladı.

Yalvaç Muhtarlar Derneği Başkanı Kadir Bekmezci de günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı. Vatandaşlarımızın devletin tüm kurumlarının hizmetlerine ulaşabilmesi adına devlet ve vatandaş arasında çok önemli bir görevi yerine getiren muhtarların yedi gün, 24 saat hizmete hazır olduklarını ve bu önemli görevi yerine getirmek için canla başla çalıştıklarını belirten Bekmezci, her an göreve hazır olduklarını ifade etti. Konuşmasının sonunda görevi sırasında ya da sonrasında hayatını kaybeden muhtarları anarak rahmet dileyen Bekmezci törene katılan herkese teşekkür etti.

Çelenk sunumunun ardından Muhtarlar Günü kutlamaları Yalvaç Muhtarlar Derneği binasında kutlamaların kabulü ile devam etti.

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.