• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

Zabıta ve Polis’ten pazar yerlerinde 65 Yaş denetimi

Ülkemiz genelinde Korona Virüs hastalığı nedeniyle İçişleri Bakanlığı’nın aldığı kararla 65 yaş ve üstü olanlar ile kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşlarımızın ikametlerinden çıkmaları 21 Mart gecesinden itibaren yasaklanmıştı.

Yalvaç’ta da bu karara uymayan özellikle 65 ve üstü yaşlardaki vatandaşlarımız bulunurken, bugün kurulan Yalvaç Pazarı nedeniyle polis ve zabıta denetimlerini arttırdı.

Sabah erken saatlerde Yoğurt Pazarı ve Sebze Haline giden Yalvaç Belediyesi Zabıta ekipleri burada satış yapan vatandaşlarımızı denetledi. 65 ve üstü yaşlarda olan vatandaşları uyaran zabıta ekiplerine polis ekipleri de dahil oldu.

Zaman zaman kimlik kontrolü de yaparak vatandaşları uyaran zabıta ve polis ekipleri, üretici vatandaşlarımızdan başka, alışverişe gelen 65 ve üstü yaşlardaki vatandaşlarımızı da uyararak evlerine gönderiyor.

Pazartesi günleri kurulan Yalvaç Pazarı nedeniyle denetimlerin arttırıldığını belirten Yalvaç Belediyesi Zabıta Amiri H. Yakup Hisarardılı, “Halkımızın sağlığı ve güvenliği için 65 yaş üstü vatandaşlarımızı uyararak hem biz hem de polis arkadaşlarımızla beraber pazardan dışarıya çıkmalarını sağlıyoruz. Ayrıca özellikle sebze-meyve pazarında halkımızın esnafın tezgahlarından sebze-meyve seçmesine İçişleri Bakanlığı’nın aldığı karar gereğince kesinlikle müsaade etmiyoruz. Sürekli vatandaşlarımızı bilgilendiriyoruz, belediyemiz hoparlöründen de gün boyunca uyarıcı anonslarla uyarıyoruz. Sürekli ilaçlama ve dezenfekte yapıyoruz. Tüm Dünya’yı ve ülkemizi saran Korona Virüs salgınını hep birlikte alacağımız önlemlerle yenebileceğimiz bilinci içerisinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz”  dedi.

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.