• MODA YAPI

logo

YUSUF ZİYA GÜNAYDIN DEDEÇAM’DAYDI

Isparta Belediyesi Köy Buluşmaları, ilçemize bağlı Dedeçam Köyünde devam etti. Isparta Belediye Başkanı Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın’ın, belediye meclisi üyeleri ile katıldığı programa, Yalvaç Belediye Başkanı Halil Hilmi Tütüncü, Hüyüklü Belediye Başkanı Hasan Yıldız da katıldı.

Köy meydanında düzenlenen program öncesinde Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın ve beraberindekiler ilk olarak 1993 yılında Hakkari Çukurca’da şehit düşen Şehit Onbaşı Ramazan Karaca’nın baba ocağını ziyaret etti. Şehidimizin annesi Hasibe ve Babası Mustafa Karaca ile bir süre sohbet eden Başkan Günaydın aileye Kuran’ı Kerim ve Türk Bayrağı hediye etti.

112

Şehit ailesi ziyaretinin ardından köy meydanında düzenlenen programa geçen Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın ve beraberindekiler burada vatandaşlarla buluştu. Türk Halk Müziği Sanatçısı Ümran Özdemir’in seslendirdiği türkülerle coşan vatandaşların yanı sıra çocuklar da gün boyu kendileri için hazırlanan programda gönüllerince eğlendi.

Program öncesinde konuşan Dedeçam Köyü azası Osman Elmas, “Köy buluşmaları adı altında düzenlenen etkinlikten dolayı başkanımıza ve ekibine teşekkür ederim. Devlet-millet kaynaşması adına önemli bir etkinlik. Başkanımız bizi de kırmayarak böyle bir programı köyümüzde tertip etti” dedi.

Böyle bir köy buluşmasından dolayı teşekkür eden Hüyüklü Belediye Başkanı Hasan Yıldız da, “Belediye Başkanımız köy buluşmalarını böyle bir katkıyla sürdürürken, hem köylerimizi ziyaret ediyor, vatandaşlarımızın dertlerini, sorunlarını dinliyor. Vatandaşlarımızın samimi duygularını birlik beraberliklerini görüyor. Bir köyde mutlak elzem olan ihtiyaçlarını da gidereceğini düşünüyorum. Bu coşkulu köy gezilerini devam ettirecek, eksik ve ne yapılması gerekenler varsa onları da tespit ediyor. Halkı adına eksik olanları ve mutlak yapılacak olan işleri de çözeceğinden eminiz” şeklinde konuştu.

Belediye Başkanı Günaydın’ın köylere büyük önem verdiğinden bahseden Yalvaç Belediye Başkanı Halil Hilmi Tütüncü de “15 Temmuz’da vatan hainlerinin bir kalkışması oldu. Siyaset yapmaya gelmedik ancak, bu kalkışmadan sonra milliyetçiliğin ne olduğunu da bizler sayesinde bazıları öğrendi. O yüzden Ne Mutlu Türküm Diyene sözünü kalben yaşamak ve yaşatmak zorunda olduğumuzu bilmeliyiz. Yine Isparta’nın 203 köyü var. Belediye başkanımızın 203 köye gönlünü vermesini de başka maksatlara bağlanmasına da ben şöyle cevap vermek istiyorum. Seçim zamanı bir kere gelinde belediye başkanımızı ağzınıza öyle alın. Belediyenin sadece su, yol, kanalizasyon, park bahçe işini yapmayıp böyle günlerde bir araya gelip bir an olsun nefes almasını da sağladığı için, bizlere de örnek teşkil ettiği için başkanımıza bir kez daha teşekkür ediyorum” görüşlerinde bulundu.

Coşkulu kalabalığa seslenen Isparta Belediye Başkanı Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın da, bir özlemini giderdiğini söyleyerek, “Bu özlemimi de bugün Dedeçam’da gidermeye sizlere nasılsınız demeye geldim” dedi. Günaydın, Türkiye’nin en zengin belediyesinin bugün Isparta Belediyesi olduğunu aktardı. Her gittiği yerde ayrıca o yerleşim yerindeki varsa şehit ailelerini de ziyaret ettiğine değinen Başkan Günaydın, “Şehitlerimiz bizim baş tacımızdır” dedi. Köylere gelmesinin bir nedeninin de karşılıklı sevgi, saygı, dostluk olduğuna işaret eden Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, bunu siyasete çekmek isteyenlere de tepki gösterdi. Kendilerini köyün, kentin bağrına bastığını her gittikleri yerde sevgiyle karşılanmaktan duyduğu memnuniyetini de dile getiren Günaydın, köylerin ve üretimin öneminden bahsetti.

113

Köylerinde düzenlenen programdan dolayı duydukları memnuniyeti dile getiren vatandaşlar da, “Şenlik oluyor, kardeşlik, güzellik, barış oluyor. Siyaset olmadan her düşünceden insanlar burada. Hepsi kardeşlik içerisinde güzel bir gün geçiriyoruz. Her şey çok güzel oldu. Başkanımıza bu etkinlikten dolayı teşekkür ediyoruz. Başkanımızı çok seviyoruz. İnsanlar bu programla bir araya geliyor, kaynaşıyor, bu tür kültürel faaliyetlerin devamını diliyoruz” görüşlerinde bulundular.

Yalvaç Dedeçam Köyünde gün boyu devam eden etkinliklerde çocuklar kendileri için kurulan balon parkta gönüllerince eğlendiler, çeşitli aktivitelerle güzel vakit geçirdi. Yetişkinler ise akşam Türk Halk Müziği sanatçısı Ümran Özdemir’in seslendirdiği birbirinden güzel türkülerle coştu.

Etiketler: » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.