• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

30 Nisan 2018

YÜKSEL: Yalvaçlı size hep oy verdi, siz Yalvaç’a ne verdiniz?

İYİ Parti Yalvaç İlçe Başkanı İlhan Yük- sel, kuruluşunun üzerinden çok kısa bir süre geçmesine rağmen İYİ Parti’nin herkes için bir umut haline geldiğini belirtti. Türkiye’nin AKP iktidarı ile yönetildiği 16 yılda ortaya çıkan ve artık kronik hale gelen sorunlarının çözümü için yola çıkan Meral Akşener liderliğindeki İYİ Parti’nin kurulduğu günden itibaren sergilediği ilkeli duruşu ve kararlılığı ile herkesin takdirini topladığını ifade eden Yüksel, “Türkiye, 16 yılda başta ekonomi olmak üzere eğitim, adalet, sağlık ve daha birçok alanda çöküşe doğru hızla dibe yaklaşmakta.” dedi.

AKP’nin Günahlarına Ortak Olmamak İçin

İYİ Parti’yi kuran kadronun o zaman siyasette yer aldıkları MHP yönetimini, AKP’nin günahlarına ortak olunmaması yönünde uyardıklarını ancak dikkate alınmadıklarını belirten Yüksel, “Ülkenin gidişatının ortaya koyduğu tehlikeyi gören Meral Akşener ve arkadaşları, ülkenin huzuru ve refahı için, çocuklarımıza gerçek bir eğitim için, gençlerimize iş için, çalışan tüm kesimlerin emeğinin karşılığını

alması için, emeklinin açlığa mahkum edilmemesi için, ülkemizin gerçek bir adalet sistemine kavuşması, sağlık hizmetlerinden herkesin yararlanabilmesi için, parlamenter sistemin tekrar yürürlüğe girmesi dolayısıyla ülkenin yönetiminde bir kişinin değil tüm herkesin söz sahibi olabilmesi için girdikleri bu yolda çok büyük mesafeler kat ederek halkımızın yoğun ilgi ve sevgisini kazanmıştır.” dedi.

CHP’ye TEŞEKKÜR

Partilerinin seçime sokulmaması çabaları konusunda da görüşlerini açıklayan Yüksel, “İYİ Parti’ye gösterilen bu ilgi ve sevgi karşısında ittifak partileri AKP ve MHP, partimizi seçime sokmamak için büyük uğraş vermişler, sonunda da baskın bir seçim kararı almışlardı. Tüm yasal prosedürleri yerine getiren partimizin seçime alınmayacağı söylentileri karşısında dik duran ve İYİ Parti’nin hakkını kimseye yedirtmeyeceğini açıklayan Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’in kararlılığı ve bu tehlike karşısında demokrasi adına kaygı duyan Cumhuriyet Halk Partisi’nin duyarlı davranışının da katkısıyla seçimlere katılma hakkını kazanmıştır. Buradan demokrasi adına örnek davranış sergileyen CHP yönetimine teşekkürlerimizi ifade ediyoruz.” dedi.

Herkesin Söz Sahibi Olması İçin…

Yüksel, seçimlerde diğer siyasi partilerle olası işbirliği konusu ile ilgili olarak da  “Türkiye Cumhuriyeti’nin geleceği adına, demokrasinin devamı için parlamenter sistemin tekrar kurulması için çaba gösteren, bir kişinin değil herkesin söz sahibi olması için ülke yönetimine talip olan herkesin bu ilkeler etrafında işbirliği yapmasını olumlu buluyoruz. Bu konuda partimizin alacağı kararlar doğrultusunda hareket edeceğiz.” dedi.

Milli Bayramlarımızı Eskisi Gibi Coşkuyla Kutlayacağız…

CHP’nin İYİ Parti’ye desteğinin açıklandığı günün ertesinde, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı törenlerinde Atatürk Anıtı’na birlikte çelenk sunduklarını belirten Yüksel, “Ülke için birlikte hareket etmek çok önemli. Bakın milli bayramlarımızı kutlamayı neredeyse yasak hale getirdiler. Oldukça sınırlı bir bayram kutlaması düzenleyip kısa bir sürede oldu bittiye getiriyorlar, işte 23 Nisan’da yaptıkları gibi siyasi partilerin ilçe başkanlarına protokolde yer ayırmıyorlar. İYİ Parti iktidarında milli bayramlarımızı eskiden olduğu gibi herkesin katılmak için birbiriyle yarışacağı bir şekilde, günün anlam ve önemine uygun bir şekilde coşkuyla kutlayacağız.” dedi.

Hani Nerede MOBESE? Nerede OSB? Asfaltla Övünülür mü?

Yerel sorunlar hakkında da konuşan Yüksel, Yalvaç Isparta’nın en büyük ilçesi olarak özellikle AKP iktidarında hakkı olan hizmetlerin asgarisini bile alamadığını ifade etti ve şunları söyledi: “İlçemiz malumunuz Isparta’nın en büyük ilçesi. Ancak devlet yatırımlarını alma konusunda en küçük ilçeler ile yarışıyor. Yılan hikayesine dönen bir OSB konusu var. Bugün her ne kadar bir atağa geçilmiş olsa da 2013 yılı sonundan bu yana devam eden doğalgaz konusu var, hat döşeme işi ne zaman bitecek, ne zaman yakmaya başlayacağız, meçhul. Mevcut hastane binamız hem yetersiz hem de ulaşımı oldukça zor. Ulaşım konusunda belediyenin de eksikliklerini dile getirmemiz gerekir. Şehirlerarası ulaşım konusunda ise hiç ilgilenen yok. Bir Sağır yolunda çalışma var o da kısıtlı. Köy yollarımız ise deyimi yerinde ise delik-deşik. Yıl 2018 olmuş iktidar partisinin yöneticileri, yapmak zorunda oldukları köy yollarının asfalt işiyle övünüyorlar. Genel seçimlerde Yalvaç halkı iktidarı hep güçlü bir şekilde desteklemiş ama karşılığı yok. Yanlış hatırlamıyorsam sayın Haydar Kemal Kurt’un milletvekilliği döneminde yaklaşık on yıl önce ilçemize MOBESE kamera sistemi kurulması için harekete geçilmişti. Isparta’nın birçok ilçesinde MOBESE faaliyette, ama hala sistemin faaliyete geçtiğini duyamadık. 5-6 yıldır da Emniyet Müdürlüğü binası yapılması gündemde, hani nerede? İki tane hastane binamız atıl vaziyette kaderine terk edilmiş durumda, buralar için tasarrufunuz nedir?” dedi.

Yalvaç Eriyor, Yönetenler İzliyor…

Yalvaç’ın sürekli geriye gittiğini belirten Yüksel, “Nüfus istatistiklerine baktığımızda da görüyoruz, ticari hayatta da en ağır şekilde yaşayarak görüyoruz ki Yalvaç eriyor. Son on yılda Yalvaç, nüfusunun neredeyse dörtte birini kaybetmiş. Bunun sorumlusu öncelikle iktidar partisidir ondan sonra da yerel iktidardır. İnsanlara yeterli istihdam sahaları yaratmayarak, sadece atama işleri ile temizlik ya da güvenlik hizmetlerinde geçici iş bularak günü kurtarmayı düşünen yöneticiler, ki bunlar en başta iktidar partisi yöneticileridir, gençlerimize doğdukları yerde yaşama imkanı bırakmayarak göçe sebebiyet vermişlerdir.” dedi.

Yalvaç Belediyesi 30 Yıldır Ehil Ellerde Değil…

Ekonomik olarak ülkemizin içinde bulunduğu durumun esnafı da etkilediğini belirten Yüksel, “Ticari hayatta baktığımızda da esnafımızın durumunun içler acısı olduğunu görüyoruz, siftah edemeden dükkanını kapatan, Bağkur primini yatıramayan esnaf sayısını yöneticilerimiz biliyor mu? Esnaf demişken, bildiğiniz gibi ilçemizde çok sayıda pazarcı esnaf var, bunlara her seçim öncesi kapalı pazar yeri sözü verilmiş, her defasında da bu esnaf hüsrana uğramış. Yalvaç Belediyesi 1989 yılından beri ehil olmayan ellerde olduğu için yaklaşık otuz yılı boşa geçmiş gitmiştir. 30 yıldır yereldeki hataların da nüfus kaybında etkili olduğunu düşünüyoruz. Bu konudaki görüşlerimizi de yakında paylaşacağız. Son olarak genelde olsun, yerelde olsun yönetenlere soruyorum, Yalvaçlı size hep desteğini gösterdi, oy verdi, siz Yalvaç’a, Yalvaç’lıya ne verdiniz?” dedi.

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.