logo

25 Nisan 2023

Yukarı Kaşıkara Köyü İlkokulu İhale Tarihi Belli Oldu

İlçemize bağlı Yukarı Kaşıkara Köyü’nde uzun süredir ihtiyaç duyulan ilkokul binasının yapımının ihaleye çıkarılacağı açıklandı.

Konuyla ilgili olarak Milli Eğitim Müdürlüğü’nden şu bilgi paylaşımı yapıldı:

“Son yıllarda Isparta’da büyük ivme kazanan eğitim yatırımları hız kesmeden devam ediyor. Özellikle inşaat yatırımlarının öne çıktığı eğitim yatırımları sadece il ve ilçe merkezlerinde değil ihtiyacın bulunduğu köylerde de sürüyor.

Bunlardan sonuncusu olan ilimiz Yalvaç ilçesinde Yukarı Kaşıkara köyünde 168 ada 1 parselde bulunan toplam 25.970,57 m²’lik alanda toplam 1.552,61 m² kapalı alana sahip zemin kata ek olarak 1 kat ve 8 dersliğe sahip olacak Yukarı Kaşıkara İlkokulu’nun ihale tarihi 30 Mayıs 2023 olarak belirlendi.

Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın yaparak ve yaşayarak kendi denetimleri yoluyla öğrenebilecekleri laboratuvar ortamlarının da kendilerine sağlanacağı bina aynı zamanda modern ve depreme dayanıklı, güçlü tasarımıyla öğrencilerini ağırlayacak.

Okul, öğrencilerin çevresiyle etkileşimini ve farklı öğrenme modellerini destekleyen geniş okul bahçesine ve çeşitli spor alanlarına sahip. Diğer yandan okul binası öğrencilerin her türlü ihtiyacına cevap verebilecek nitelikte bir kütüphane ile de donatılacak.”

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.