• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

13 Ağustos 2018

Yerel Yönetimlerde 2 Büyük Ödül Kazanan UŞAK’a Bilimsel Katkı ISPARTA’dan

Süleyman Demirel Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Bölüm Başkanı Prof. Dr. Erkan POLAT, Ege’nin değişen, gelişen yüzü Uşak’ın kentsel yapılanmasına, fiziki ve sosyal alt yapısının yenilenmesine, ulaşımına katkı sunan çalışmalar ile Uşak Belediyesi’nin bir yıl gibi kısa bir sürede elde ettiği başarılara bilimsel danışmanlık katkısı sunabilmenin mutluluğunu ve gururunu yaşadığını ifade etti.

Güçlü, yerli ve milli değerlere bağlı bir Türkiye’ye inanmış 2023 hedefleriyle yola çıkıldığını belirten Polat, şehrine inanan, halkına gönül vermiş, gelişime açık, hizmet ve çözüm odaklı, çalışkan bir belediyecilik anlayışının, bilime verilen değerle yol alma isteğinin Uşak Belediyesi’ne bu başarıları kazandırdığını düşünüyor.

 

“CUMHURBAŞKANIMIZ’DAN EKONOMİYE KATKI ÖDÜLÜ”

“Yerel Yönetimler Proje Yarışması”nda Uşak, kent ekonomisine katkı dalında ödüle layık görüldü.

“Geçmişin Motifleriyle Geleceğimizin İnşası” projesi, 2017’de Türkiye genelinde belediyelerin yer aldığı yarışmada ikincilik ödülünün sahibi oldu.

“EN SOSYAL PROJE ÖDÜLÜ”

Uşak Belediyesi, yılın projesi ödülüyle onurlandı. Türkiye’de sadece Uşak Belediyesi’ne özel olarak üretilen ve kullanılan ‘Şehir Zekâsı (Urban Intelligance) Programı’, Yaşayan Şehirler Platformu tarafından düzenlenen 2018 yılı Şehir Ödülleri (City Awards) kapsamında geçen hafta Türkiye’ de ‘Yılın Sosyal Altyapı Projesi’ ödülüne layık görüldü.

“Bir araya gelmek başlangıçtır, bir ara- da durabilmek ilerlemedir, birlikte çalışmak başarıdır.” İşte Uşak’ta bu başarılmıştır. Bu anlamda gerçekten Uşak’ta herkes kazanmıştır.” diyen Polat, Uşak Belediyesi içinde yer alan ve ulusal anlamda ses getiren çalışmalara bilimsel danışmanlık katkısı sunmaktan memnuniyet duyduğunu ifade etti.

Ayrıca, Prof. Dr. Erkan Polat: “Gönül ister ki, Isparta da böyle bir ekip çalışmasını gerçek anlamda geliştirebilsin. “Milli Mutabakat” bu yüzden başarılı olmuştur.” dedi.

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.