• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

07 Kasım 2018

Yeni Valimiz Ömer Seymenoğlu göreve başladı

Son yayımlanan Valiler Kararnamesiyle Isparta Valiliği görevine atanan Ömer Seymenoğlu görevine başladı.

Kayseri’ye atanan Şehmus Günaydın’ın ayrılmasının ardından Isparta’ya gelerek görevine başlayan Seymenoğlu, ilk valilik görevini Isparta’da gerçekleştirecek.

İçişleri Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığı’ndan Isparta Valiliği’ne atanan Seymenoğlu, 20 Mayıs 1965 tarihinde Trabzon, Sürmene’de doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Sürmene’de tamamladıktan sonra 1987 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinden mezun oldu. “Yeni Kamu Yönetimi Anlayışı ve İl Özel İdarelerine Yansımaları” konulu teziyle yüksek lisans yaptı. Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü yayınları arasında “Türk Kamu Yönetiminde Teftiş ve İç Denetim” adıyla 2013 yılında yayımlanan kitabın yazarları arasındadır. 1 yıl süreyle İngiltere’de 6 ay süreyle Amerika Birleşik Devletlerinde yabancı dil, işletme ve yüksek yöneticilik konularında eğitim aldı. 27 Haziran 1988 yılında Kaymakam adayı olarak Mülki İdare Amirliği hizmetine başladı. Gaziantep Kaymakam Adayı, Sürmene ilçesi Kaymakam Refiki, Çerkeş ve Ardeşen ilçeleri Kaymakam Vekili, Çeltikçi, Kangal, Çıldır ve Fındıklı ilçeleri Kaymakamı olarak görev yaptı. 18 Mayıs 2000 tarihinde Mülkiye Müfettişliğine, 22 Aralık 2000 tarihinde Mülkiye Başmüfettişliğine atandı. 14 Nisan 2015 tarihinde Mülkiye Teftiş Kurulu Başkan Yardımcısı olarak görevlendirildi. 10 Eylül 2016 tarihinden itibaren Başkan Vekili olarak görev yapmakta iken 20 Haziran 2017 tarihinde Mülkiye Teftiş Kurulu Başkanı olarak atandı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun hemşehrisi olan yeni valimiz Seymenoğlu’na hoşgeldiniz diyor, görevinde başarılar diliyoruz.

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.