logo

29 Ekim 2023

Yeni Türk markası Newjoy’un ilk açılışı İzmir’de yapıldı

Mobilya ve yatak üretiminin yükselen markalarına sahip olan Weltew Grup, uzun zamandır üzerinde çalıştığı; bebek, çocuk ve gençler için oluşturduğu yeni markası Newjoy’un ilk mağazasını açtı. İzmir’de açılan Newjoy, yıl sonuna kadar Türkiye’de ve yurt dışında toplam 25 mağazaya ulaşacak. Aynı zamanda 50 yeni mağaza için de yeni sözleşme hazırlıkları yapılıyor.


“Grup şirketlerimize bir yenisini eklemenin heyecanı içindeyiz”

Yaptıkları araştırmalarda gençlerin talep ve ihtiyaçlarına kulak verdiklerini belirten Weltew Home Yönetim Kurulu Üyesi / Marka&Pazarlama Direktörü Davut Bahri Balcı, “İhracat şampiyonu markamız Weltew Home’un hızla büyüyen başarıları devam ederken, grup şirketlerimize bir yenisini eklemenin heyecanı içindeyiz. Newjoy markamızı oluşturmadan önce 0-24 yaş arası bebek ve genç odası ile ilgili çok fazla talep aldık. Kaliteli hammaddeden üretilmiş, konforlu ve şık tasarım seçeneklerini bir arada deneyimlemek isteyen tüketicilerimiz için Newjoy markamızı hazırladık. Weltew Home markamız gibi Newjoy markamızı da franchise sistemi ve online satışlarımızla tüketiciyle buluşturacağız” diye konuştu.


2024 yılında 100 mağaza hedefi

Newjoy için yeni üretim tesisi oluşturduklarının altını çizen Balcı,“İlk yılında 175 milyon TL yatırım hedefliyoruz ve ayda 2 bin takım üretim planlıyoruz. Yeni markamız için 150 kişi istihdam ediyoruz. İzmir, Kısıkköy’de gerçekleştirdiğimiz ilk mağaza açılışımızın ardından öncelikli olarak Elazığ, Bursa, Manisa, Diyarbakır, Tekirdağ, İzmir, Ankara, Kayseri, Kahramanmaraş ve Mardin’de de açılışlarımızı gerçekleştireceğiz. 2024 yılında 100 mağaza hedefimiz bulunuyor. İlk 5 yıl içerisinde sektörün ilk üç markasından biri haline gelmeyi hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.


“Yurt dışı Newjoy mağazası için imzalar atıldı”

Balcı, Weltew Home gibi yurt dışında da yeni Türk markası oluşturmayı hedeflediklerini belirterek, “Yurt dışından yeni ürün grubumuz ile ilgili talepler gelmeye başladı. Kazakistan’ın başkenti Astana’ için sözleşmelerimizi imzaladık. Üretimimizin yüzde 40’ını yurt dışına yüzde 60’ını iç pazara yönlendireceğiz. Türk mobilyasını dünyaya alkışlatan marka ünvanımızı koruyarak, Newjoy ile yeni bir Türk markasını daha kategorisinde lider konuma getireceğiz” dedi.

 

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.