• osman-köse

logo

19 Temmuz 2021

Yeni Başsavcı KARA Göreve Başladı

Hâkimler ve Savcılar Kurulu’nun Mayıs ayı sonunda yayınlanan Adli ve İdari Yargı 2021 Yılı Ana Kararnamesi ile Yalvaç Cumhuriyet Başsavcılığına atanan Murat Kara geçtiğimiz hafta göreve başladı.

Göreve başlaması nedeniyle ziyaret ettiğimiz Yalvaç Cumhuriyet Başsavcısı Murat Kara, adaletin en hızlı, en ucuz şekilde sunulabilmesi için çalışacaklarını ifade etti.

Yaklaşık on yıllık görev süresi içinde Bitlis, Yargıtay ve Tokat/Turhal’da görev yaptığını belirten Başsavcı Kara, buralarda edindiği tecrübeler ile Yalvaç’ta da adaletin tecellisi için elinden gelen çabayı göstereceğini, önceki görev yerlerinde olduğu gibi kapısının herkese açık olduğunu belirtti.

15 Temmuz hain darbe girişimi nedeniyle tüm kurumlar gibi, adalet teşkilatının da yara aldığını, ancak atılan yerinde adımlarla çok kısa sürede yaraların sarıldığını belirten Başsavcı Kara, “Adalet emin ellerde, 15 Temmuz sonrası süreçte içimizdeki hainlerin hızlı bir şekilde temizlenmesi ile adalet hizmeti, en iyi, en hızlı şekilde sunulmaktadır, bundan emin olunuz.” dedi.

 

EĞİTİM-BİR-SEN’den Başsavcı Kara’ya Ziyaret

Yalvaç Eğitim-Bir-Sen Yönetim Kurulu, geçtiğimiz günlerde göreve başlayan Yalvaç Cumhuriyet Başsavcısı Murat Kara’yı ziyaret etti. Hafta içi gerçekleşen ziyarette Ali Cesur başkanlığındaki Eğitim-Bir-Sen Yönetim Kurulu üyeleri yer aldı. Ziyaretle ilgili bilgi veren Eğitim-Bir-Sen İlçe Temsilcisi Ali Cesur, yeni Başsavcı Kara’ya Yalvaç’taki eğitim öğretim faaliyetleri hakkında bilgi verdiklerini ve başarı dileklerini ifade ettiklerini belirtti.

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.