• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

04 Ekim 2019

“Yaya Güvenliğinin Nöbetçisiyiz” Etkinliği

2019 yılının “Yaya Öncelikli Trafik Yılı ilan edilmesiyle “Yaya Güvenliğinin Nöbetçisiyiz” sloganıyla 2 Ekim 2019 Çarşamba günü tüm Türkiye’de olduğu gibi ilçemizde de yaya geçitlerinde “Yaya Geçidi Nöbeti” farkındalık etkinliği gerçekleştirildi.

 

Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” sloganı ile zaman zaman yayaların geçiş önceliğine dikkat çekilen kampanya için 2 Ekim Salı günü ilk olarak saat 11.00 sıralarında Hükümet Konağı önünde, daha sonra Kaymakam Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu önünde bulunan yaya geçitlerinde Yalvaç Kaymakamlığı ve Emniyet Müdürlüğü tarafından etkinlik düzenlendi.

Buralardaki etkinliklere başta Kaymakam Aytekin Yılmaz, Belediye Başkanı Halil Hilmi Tütüncü, Cumhuriyet Başsavcısı Abdulhamit Durgut, İlçe Emniyet Müdürü Tarık Korucu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kocagöncü, İlçe Jandarma Komutanı Resul Kaya, daire müdürleri, muhtarlar, siyasi parti temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Etkinlikte araç sürücülerine, yayaların ve özellikle öğrencilerin geçişi sırasında önceliği yayalara vermesi gerektiği hatırlatıldı, çeşitli broşürler dağıtıldı, trafikte geçiş önceliğinin yayalara verilmesi gerektiği Yalvaç Emniyet Müdürlüğü’nde görevli polis memurları tarafından uygulamalı olarak gösterildi. Muhtarlar ve  öğrenciler de geçiş önceliğinin yayalarda olduğunu ifade eden çeşitli pankartlar taşıdılar.

Kaymakam Aytekin Yılmaz Hükümet Konağı önündeki etkinlikten önce yaptığı kısa konuşmada trafikte geçiş önceliğinin yayalara verilmesi bilinci tüm sürücülerde yerleşene kadar bu tür bilgilendirme çalışmalarının süreceğini bildirdi ve tüm katılımcılara teşekkür etti. Kaymakam Yılmaz Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu önündeki etkinlikte de öğrencilerle bir süre sohbet ederek trafik kurallarına uymalarının gerekliliği ve geçiş önceliğinin yayalarda olması gerektiği yönünde bilgilendirdi.

Aynı etkinlik öğleden sonra saat 13.30 sıralarında Kaymakam Abdurrahman Bey Ortaokulu önünde bulunan yaya geçidinde, yine kurum amirleri, öğretmenler ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirildi.

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.