• MODA YAPI

logo

25 Temmuz 2019

“Yargı Reformu Paketinden Yerel Basın Büyük Zarar Görecek”

Saadet Partisi Yalvaç İlçe Başkanı Hasan Aksoy 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı nedeniyle yayınladığı mesajda, Ak Parti iktidarı tarafından önümüzdeki yasama döneminde TBMM’ye getirileceği duyurulan yargı reformu paketinin yasalaşması durumunda yerel basının bundan büyük zarar göreceğini belirterek bu yanlıştan dönülmesi çağrısında bulundu.

Basından sansürün kaldırılmasının yıldönümü olan 24 Temmuz tarihinin  her yıl Basın Bayramı olarak kutlandığını hatırlatan Aksoy, basının demokrasinin vazgeçilmezi olduğunu belirtti. SP İlçe  Başkanı Aksoy’un konuya ilişkin açıklaması:

“Demokrasinin vazgeçilmezlerinden olan haber alma ve yayma özgürlüğünün vasıtası olan basının önemli görevleri üstlendiği herkesin malumudur.

Her yıl 24 Temmuz’da Basın Bayramı  ile birlikte basından sansürün kaldırılmasının yıldönümünü kutluyoruz. Toplumda meydana gelen olaylar hakkında milletimizi objektif ve tarafsız bilgilendiren basınımızın, misyonunu yerine getirmek için gösterdiği çaba ve gayret takdire şayandır.

Bölgemizde yaşanan olayların ve gelişmelerin ilçemiz halkına doğru ve zamanında bilgilenmesine kadar, yerel her konuda önemli rol alan  yerel basınımızı tebrik ediyorum.

1 Ekim sonrası TBMM’nin yasama yılı açılışından sonra gündeme gelecek olan yargı reformu paketinin yasalaşması halinde, adli makamlarca yayımı yaptırılan gazete ilanlarının kaldırılacak olması endişe verici bir durumdur. Bu durum, özellikle yerel basın olmak üzere yazılı pek çok medya organı bu adımdan büyük darbe alacak demektir. Umarız ki, siyasi kadro bu hatanın farkına varır ve bundan geri adım atar.

Basın camiasının Yalvaç ilçemizdeki kıymetli temsilcisi olarak sizlerin 24 Temmuz Basın Bayramı’nızı kutlar, milletin görüş ve değerlerine önemli katkılar sağlamanızı ve nice başarılı yıllara ulaşmanızı dilerim.”

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.