• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

10 Eylül 2018

YALVAÇ’TAKİ OKULLARA 9 AYLIK 39 İŞÇİ ALINACAK

İŞKUR Toplum Yararına Çalışma Programı kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı okullarda 9 ay boyunca çalıştırılacak geçici işçi alımı için ilana çıktı.

Bugün yapılan ilana göre, ilçemiz Yalvaç’taki okullara toplam 39 geçici işçi alımı yapılacak.

Okullarda çevre düzenlemesi, bakım-onarım ve temizlik işlerinde çalıştırılacak 39 geçici işçi için müracaatlar 10-14 Eylül tarihleri arasında internet üzerinden (www.iskur.gov.tr) yapılacak.

Müracaatların ardından 19 Eylül Çarşamba günü saat 09.00’da Yalvaç Öğretmenevi’nde noter huzurunda yapılacak kura çekimiyle çalıştırılacak işçiler belirlenecek.

Alınacak işçiler, 1 Ekim 2018 ile 28 Haziran 2019 arasında 9 ay boyunca istihdam edilecek.

Yalvaç’taki okullara 39 geçici işçinin dağıtımı ise şu şekilde yapıldı:

Yalvaç (16),

Ayvalı (1),

Bahtiyar (1),

Çakırçal (1),

Çetince (1),

Dedeçam (1),

Eyüpler (2),

Hüyüklü (1),

Kırkbaş (1),

Koruyaka (1),

Körküler (1),

Kumdanlı (1),

Kuyucak (1),

Mısırlı (1),

Özbayat (1),

Sücüllü (1),

Taşevi (1),

Terziler (1),

Tokmacık (1),

Yağcılar (1),

Yarıkkaya (1),

Yukarıkaşıkara (2)

Isparta merkez ve diğer ilçelerde TYÇP kapsamında çalıştırılacak geçici işçi sayıları da şu şekilde dağıtıldı:

Isparta merkez: 220,

Şarkikaraağaç: 31,

Eğirdir: 26,

Gelendost: 14,

Senirkent: 13,

Keçiborlu: 13,

Sütçüler: 11,

Atabey: 10,

Uluborlu: 9,

Gönen: 9,

Aksu: 5.

Isparta toplamı: 400 kişi.

TOPLUM YARARINA PROGRAM KATILIM ŞARTLARI

a- Kuruma kayıtlı işsiz olmak; TYP’ye başvurduğu tarihte kişinin Kuruma kayıtlı olmasını ve SGK sistemi üzerinden yapılacak sorgulamasında, çalışıyor kaydının olmamasını ifade eder. (5510 sayılı Kanunun 4 Maddesinde b fıkrasının 4 bendindeki tarımsal faaliyette bulunanlar ile aynı Kanundaki EK-5 tarım veya orman işlerinde hizmet akdiyle süreksiz olarak çalışanların sigortalılığı kapsamında olan kişilerin, SGK girişi yapıldığında sigortaları SGK tarafından kesildiğinden TYP’ye başvuru yapmalarında ve programa katılmalarında herhangi bir engel bulunmamaktadır.) Kuruma kayıtlı olduğu hâlde TYP düzenlenen alanda ve konuda çalışma izni belgesi olmayan yabancılar ile iş akdi askıda olan mevsimlik işçiler TYP’ye katılamazlar.

b- 18 yaşını tamamlamış olmak; TYP’ye başvurduğu tarihte kişinin 18 yaşını tamamlayarak 19 yaşından gün almış olmasını ifade eder.

c- Emekli ve malul aylığı almamak; TYP’ye başvurduğu tarihte kişinin SGK sistemi üzerinden yapılacak sorgulamasında emekli ve malul aylığı almamasını ifade eder. İş göremezlik ödeneği alanlar TYP’ye katılabilir.

d- Öğrenci olmamak (açık lise, açık öğretim öğrencileri hariç); TYP’den yararlanılmaya başlanan gün itibarıyla kişinin açık öğretim dışında herhangi bir resmi ya da özel eğitim kurumunda öğrenci olmamasını ifade eder. Uzaktan eğitim alanlar TYP’ye katılamaz.

e- Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine (ADNKS) göre aynı adreste oturanların, programa başvuru yapılan tarih dikkate alınarak ulaşılabilen en yakın döneme ait gelir getirici bir işte çalışma sonucu elde ettikleri toplam kazançlarının asgari ücret tespit komisyonu tarafından belirlenen net asgari ücretin üç katını aşması halinde söz konusu adreste oturan kişiler TYP’ye katılamaz. Yurtlar ve sığınma evleri, vb. toplu yaşam alanlarında ikamet edenler için bu şart aranmaz.

f- Başvuru başlangıç tarihi aynı olan TYP’lere; ADNKS’de aynı adreste ikamet eden kişilerin seçim yöntemleri sonrası oluşan listelerde isimlerinin olması halinde başvuranlardan Kuruma kayıt tarihi daha eski olana öncelik tanınır. Kurum kayıt tarihlerinin aynı olması halinde ise başvuranlardan yaşı büyük olan söz konusu TYP’ye katılır.

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.