• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

14 Eylül 2018

Yalvaç’taki okullara 20 güvenlik görevlisi alınacak

Okullara 9 ay boyunca çalıştırılmak üzere alınacak güvenlik görevlisi şartları ve sayıları belli oldu.

Isparta genelinde toplam 199 güvenlik görevlisi alımı yapılacağı açıklanırken; bunların 20 tanesinin Yalvaç ilçemize ayrıldığı öğrenildi.

Alınan bilgiye göre, 1 Ekim 2018 – 28 Haziran 2019 tarihleri arasında 9 ay boyunca çalıştırılacak güvenlik görevlisi alımı için 17-21 Eylül arası başvurular alınacak. Başvuruların alınmasının ardından, 26 Eylül Çarşamba günü Yalvaç Öğretmenevi’nde noter huzurunda yapılacak kura çekimiyle çalışacak güvenlik görevlileri belirlenecek.

Konuyla ilgili olarak Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan açıklama şöyle:

“İl Müdürlüğümüz ile Isparta İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde; Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi okullarda öğrencilerin daha güvenli bir ortamda eğitim almalarını sağlamak amacıyla Toplum Yararına Program kapsamında, 9 ay süreyle, 01 Ekim 2018 – 28 Haziran 2019 tarihleri arasında  ekli listede belirtilen yerlerde çalıştırılmak üzere özel güvenlik görevlisi alınacaktır.

Programa katılmak isteyen kişilerin Isparta Çalışma ve  İş Kurumu  İl Müdürlüğüne 17 Eylül 2018 – 21 Eylül 2018 tarihleri arasında bizzat gelerek veya www.iskur.gov.tr internet adresi üzerinden  başvuru yapmaları gerekmektedir.

 

TOPLUM YARARINA PROGRAM KATILIM ŞARTLARI

Kuruma kayıtlı işsiz olmak; TYP’ye başvurduğu tarihte kişinin Kuruma kayıtlı olmasını ve SGK sistemi üzerinden yapılacak sorgulamasında, çalışıyor kaydının olmamasını ifade eder. (5510 sayılı Kanunun 4. Maddesinde b fıkrasının 4. bendindeki tarımsal faaliyette bulunanlar ile aynı Kanundaki EK-5 tarım veya orman işlerinde hizmet akdiyle süreksiz olarak çalışanların sigortalılığı kapsamında olan kişilerin, SGK girişi yapıldığında sigortaları SGK tarafından kesildiğinden TYP’ye başvuru yapmalarında ve programa katılmalarında herhangi bir engel bulunmamaktadır.) Kuruma kayıtlı olduğu hâlde TYP düzenlenen alanda ve konuda çalışma izni belgesi olmayan yabancılar ile iş akdi askıda olan mevsimlik işçiler TYP’ye katılamazlar.

  • 18 yaşını tamamlamış olmak; TYP’ye başvurduğu tarihte kişinin 18 yaşını tamamlayarak 19 yaşından gün almış olmasını ifade eder.

 

  • Emekli ve malul aylığı almamak; TYP’ye başvurduğu tarihte kişinin SGK sistemi üzerinden yapılacak sorgulamasında emekli ve malul aylığı almamasını ifade eder. İş göremezlik ödeneği alanlar TYP’ye katılabilir.

 

  • Öğrenci olmamak (açık lise, açık öğretim öğrencileri hariç); TYP’den yararlanılmaya başlanan gün itibarıyla kişinin açık öğretim dışında herhangi bir resmi ya da özel eğitim kurumunda öğrenci olmamasını ifade eder. Uzaktan eğitim alanlar TYP’ye katılamaz.

 

  • Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine (ADNKS) göre aynı adreste oturanların, programa başvuru yapılan tarih dikkate alınarak ulaşılabilen en yakın döneme ait gelir getirici bir işte çalışma sonucu elde ettikleri toplam kazançlarının asgari ücret tespit komisyonu tarafından belirlenen net asgari ücretin üç katını aşması halinde söz konusu adreste oturan kişiler TYP’ye katılamaz. Yurtlar ve sığınma evleri, vb. toplu yaşam alanlarında ikamet edenler için bu şart aranmaz.

 

  • Başvuru başlangıç tarihi aynı olan TYP’lere; ADNKS’de aynı adreste ikamet eden kişilerin seçim yöntemleri sonrası oluşan listelerde isimlerinin olması halinde başvuranlardan Kuruma kayıt tarihi daha eski olana öncelik tanınır. Kurum kayıt tarihlerinin aynı olması halinde ise başvuranlardan yaşı büyük olan söz konusu TYP’ye katılır.

Kamuoyuna önemle duyurur.”

Isparta genelinde alınacak 199 geçici güvenlik görevlisinin il merkezi ve ilçelere dağılımı da şu şekilde gerçekleşti:

KURUM ADI KONTENJAN SAYISI
ISPARTA İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ  – MERKEZ 111
ISPARTA İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ – GÖNEN 2
ISPARTA İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ – ATABEY 15
ISPARTA İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ – EĞİRDİR 13
ISPARTA İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ – GELENDOST 4
ISPARTA İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ – KEÇİBORLU 4
ISPARTA İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ – SENİRKENT 7
ISPARTA İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ – SÜTÇÜLER 3
ISPARTA İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ – ŞARKİKARAAĞAÇ 15
ISPARTA İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ – ULUBORLU 5
ISPARTA İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ- YALVAÇ 20
TOPLAM 199

Etiketler: » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.