• MHP Hüyüklü Belediye Başkan Adayı Kadir MİNNET

logo

17 Eylül 2021

Yalvaç’ta YKS ve LGS Şampiyonları AKDENİZ DERSHANESİ’nden

Geçtiğimiz Haziran ayında yapılan LGS ile YKS sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından ilçemizde de dereceye giren öğrenciler ve kazandıkları okullar belli oldu.

Konuyla ilgili olarak gazetemize bilgi veren Yalvaç Akdeniz Dershanesi kurucularından Yusuf Sönmez, gerek Liselere Giriş Sınavı (LGS)’de gerekse Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS)’de Yalvaç Akdeniz Dershanesi öğrencilerinin önemli dereceler elde ettiklerini belirtti.

Covid-19 salgını nedeniyle ilan edilen pandemi şartları sonucu alınan tedbirlere rağmen önemli başarılar elde ettiklerini belirten Yalvaç Akdeniz Dershanesi kurucularından Yusuf Sönmez, “Dershanemiz bünyesinde eğitim alan öğrencilerimizin LGS ve YKS sınavlarında büyük iş çıkarttıklarını görüyoruz. Dershanemizin uzman öğretim kadrosunun rehberliğinde, kaliteli yayınlar ile Bilgi sarmalı Çap, Apotemi, Yayın Denizi, Mozaik, Kafa dengi,Tonguç, Acil, Merkez gibi İşler gurubu, 3D, Çözüm, Esen ve Türkiye geneli denemeleri denilince akla ilk gelen sektör lideri Özdebir  ve Töder denemeleri eşliğinde verilen eğitim ile tüm öğrencilerimizi sınavlara hazırladık. Öğrencilerimiz de sınavda gösterdikleri performansla, o güne kadar harcanan emeklerin karşılığını aldı” dedi.

Sönmez’in verdiği bilgiye göre 2021 YKS sınavında Yalvaç’ta dereceye giren öğrenciler ve kazandıkları okulları ise şu şekilde:

1-Vehbi Imızoğlu (Fen Lisesi) SDÜ TIP FAKÜLTESİ

2-Hasan Hüseyin Erdoğan (ŞLK Anadolu Lisesi) GİRESUN ÖZEL EĞİTİM

3-Şerife Şahin (MEZUN) MERAM TIP FAKÜLTESİ

4-M.Fatih Öztürk (Fen Lisesi) AFYON TIP FAKÜLTESİ

5-Serkal Özkan (MEZUN) UŞAK TIP FAKÜLTESİ

6-Burçak Eren (MEZUN)  ANKARA UFUK ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ

7-Fatime Nur Kodaloğlu (Fen Lisesi) ÇANKIRI DİŞ HEKİMLİĞİ

Bu başarıların yanında:

İLK  20.000′de 6  öğrenci

İLK  50.000‘de 10 öğrenci

İLK  100.000‘de 20 öğrenci çıkarmanın vermiş olduğu gururu yaşıyoruz.

2021 LGS sınavında Yalvaç’ta dereceye giren öğrenciler ve girmeye hak kazandıkları okullar:

Elif Naz Yıldız – Tenzile Erdoğan Anadolu Lisesi,

Sidra Alluç – Yalvaç Fen Lisesi,

Elif Makbule Gültekin – Yalvaç Fen Lisesi,

İklim Toptaş – Ankara Nallıhan Fen Lisesi,

Berru Nur Gündoğan – Dinar Fen Lisesi.

Yalvaç Akdeniz Dershanesi’nin yaklaşık üç yıl önce Yalvaç’ta faaliyete başladığını ve öğrencilerinin her yıl derece yaparak ülkemizde isim yapmış üniversite ve bölümlere yerleştiğini belirten Sönmez,

“1.YIL YALVAÇ 1. TÜRKİYE 3500 MARMARA İNGİLİZCE TIP FAKÜLTESİ,

2.YIL YALVAÇ BİRİNCİSİ TÜRKİYE 593. HACETTEPE İNGİLİZCE TIP FAKÜLTESİ,

BU YIL İSE YORUCU PANDEMİ KOŞULLARINA RAĞMEN  KİTLESEL BAŞARIDA GENE BİR İLKE İMZA ATMANIN GURURUNU YAŞIYORUZ” dedi.

Sönmez “Yalvaç Akdeniz Dershanesi olarak, geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin hayata atılırken onlara verilecek eğitimin önemine inanmış uzman kadromuzla alanında en iyi kaynak kitap ve deneme sınavları ile her zaman tüm Yalvaç’lı öğrencilerimizin, velilerimizin yanında olduğumuzu bildirmek istiyorum. Sınav döneminde olsun ya da olmasın tüm öğrenci ve velilerimizi Dershanemize bekliyoruz, gelin burada öğrencilerimiz için sağladığımız sıcak ortamı görün, her biri alanında uzmanlaşmış eğitimci kadromuzu ve faydalandığımız yayınları görün, dershanenin öğrecilerimize yapacağı katkıyı anlatalım, sizin önerilerinizi dinleyelim ve çocuklarımızı, gençlerimizi birlikte geleceğe hazırlayalım.

Bu arada dershanede alanında uzman iddialı rehber öğretmenlerle faaliyet gösteren, rehberlik ve koçluk sisteminden faydalanmak isteyen tüm veli ve öğrencilerimizi dershanemize davet ediyorum.

Dershaneye gelip bilgi almaktan çekinmeyin sayın veliler, bizi görmeden karar vermeyin” dedi.

2021 YKS ve LGS’ye giren ve başarı gösteren öğrencileri ve velilerini kutlayan Yalvaç Akdeniz Dershanesi kurucusu Yusuf Sönmez, “Bu başarıda emeği geçen tüm velilerimizi, okullardaki bütün öğretmen ve idarecilerimizi ve dershanemizin tüm öğretmenlerini tebrik eder, öğrencilerimize yeni okullarında başarılar dilerken, yeni Eğitim-Öğretim yılında görevde olan veya yeni göreve başlayan öğretmen ve idarecilerimize sağlıklı mutlu ve bol başarılı diliyorum ” dedi.

 

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.