• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

02 Kasım 2018

Yalvaç’ta yerel seçimde Millet İttifakı arayışı

24 Haziran genel seçimlerine Millet İttifakı çatısı altında giren CHP, İYİ Parti ve Saadet Partisi yöneticileri, 31 Mart 2019 yerel seçimleri için temaslarını sıklaştırdı.

Daha önce de bir araya gelen parti yöneticileri, geçtiğimiz akşam Saadet Partisi’nde bir araya geldiler.

CHP Yalvaç İlçe Başkanı Hasan Tercan Özgül ve İYİ Parti Yalvaç İlçe Başkanı İlhan Yüksel, yönetim kurullarından bazı isimlerle Saadet Partisi İlçe Teşkilatı’nı ziyaret ettiler.

Genel siyaset konularının tartışılmasının yanı sıra, yerel seçim konusunun da gündeme geldiği öğrenilen toplantıda, prensip olarak bir arada hareket etmeye sıcak bakıldığı belirtildi.

Görüşmede, belediye başkan adayı, belediye meclisi ve il genel meclisi seçimlerinde ittifak konularının tartışıldığı öğrenildi.

İttifak konusunun netleşmesinin ardından adaylar ve isimler üzerinde çalışma yapılabileceği, bunun için de özellikle CHP ile İYİ Parti yönetiminin büyük ölçüde uzlaşma içinde olduğu kaydediliyor.

Millet İttifakı’nın kurulması halinde, Yalvaç’ta yerel seçimlerde büyük iddia sahibi olacağı değerlendiriliyor. Zira, 24 Haziran seçimlerinde Millet İttifakı, Yalvaç ilçe merkezinde toplam 4.202 oy olarak oyların yaklaşık % 34’ünü almıştı.

24 Haziran seçimlerinde CHP 1.807 oy (% 14,56) alırken, İYİ Parti 2.168 oy (% 17,47), Saadet Partisi de 227 (% 1,86) oy almıştı.

Aynı seçimde MHP 2.634 oy alırken oy oranı % 21,23’te kalmıştı. AK Parti ise 5.190 oy almış, oy oranı da % 41,84’te kalmıştı.

Yerel seçim sürecinin başlamasıyla Yalvaç’ta çok ilginç gelişmeler yaşanacak gibi görünüyor.

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.