• osman-köse

logo

Yalvaç’ta esnafın genel kurul heyecanı bu hafta başlıyor

Yalvaç’ta esnaf teşkilatlarının genel kurul toplantıları heyecanı bu hafta başlıyor.

Bu kapsamda, ilk olarak S.S.Yalvaç Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’nin genel kurulu, 16 Ocak 2018 Salı günü yapılacak. Genel kurul, kooperatifin toplantı salonunda gerçekleştirilecek. Alınan bilgiye göre, mevcut başkan Sürmeli Yağcı’nın başkanlığındaki liste dışında genel kurulda liste çıkmasının beklenmediği öğrenildi.

İlçemizde faaliyet gösteren esnaf odalarının genel kurulları da bu ay sonunda başlayarak yapılacak.

Bu odalardan ilk olarak, Terziler, Hazır Elbiseciler, Kahveciler, Pazarcılar Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nın genel kurulu, 30 Ocak 2018 Salı günü yapılacak. Kültür Merkezi Düğün Salonu’nda saat 11.00’de başlayacak genel kurulda mevcut başkan Rüştü Döklü başkanlığında tek listenin çıkmasının beklendiği öğrenildi.

İkinci olarak, Yalvaç Şoförler ve Nakliyeciler Esnaf Odası’nın genel kurul toplantısı da 30 Ocak 2018 Salı günü yapılacak. Odanın toplantı salonunda saat 14.00’te başlayacak genel kurul toplantısında mevcut başkan İlhan Demirkılınç’ın başkanlığından listenin karşısına iki ayrı listenin daha çıkmasının beklendiği kaydedildi.

Genel kurulu yapılacak bir diğer oda da, Kunduracılar, Bakkallar ve Berberler Esnaf ve Sanatkarlar Odası. Odanın toplantısı, 6 Şubat 2018 Salı günü saat 11.00’de Kültür Merkezi Düğün Salonu’nda gerçekleştirilecek. Odada mevcut başkan Süleyman Mete’nin yeniden aday olmayacağı öğrenilirken; İsmail Akkaş ve Hasan Küçüksaraç başkanlığındaki iki listenin genel kurulda yarışmasının beklendiği kaydedildi.

Kalaycılar ve Madeni İşler Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nın genel kurul toplantısının da 7 Şubat 2018 Çarşamba günü 10.00’da Yeni Sanayi Sitesi’nde oda hizmet binasında yapılacağı öğrenildi. Bu odada da mevcut başkan Yusuf Özmen’in başkanlığında tek listeyle seçim yapılacak.

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.