logo

02 Temmuz 2024

Yalvaç’ta berber ve kuaförler pazar günü kapalı

Berber, kuaför ve güzellik salonlarının ülke genelinde haftanın bir günü kapalı olması uygulaması geçtiğimiz pazartesi gününden itibaren yürürlüğe girdi.
Buna göre, ilçemiz Yalvaç’ta da berber ve kuaförlerin pazar günleri kapalı olacağı açıklandı.

Konuyla ilgili olarak odadan esnafa yapılan duyuruda, “Değerli esnaflarımız Erkek Berberi, Kadın Kuaförü ve güzellik merkezlerinin haftanın bir günü kapalı olması kuralı 01.07. 2024 tarihi itibariyle yürürlüğe girmiş olup Isparta Valiliği’nin onayı ile ilçemizdeki bayan kuaförü, güzellik merkezi ve erkek berberlerinin kapalı olması günü PAZAR günüdür. Esnaflarımızın bugünlerde açık olması durumunda Ticaret Bakanlığı tarafından cezai işlem uygulanacaktır. Bilgilerinize sunarız.” ifadelerine yer verildi.

 

18 AĞUSTOS 2022’DE KARAR ALINMIŞTI

Ticaret Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, sektör paydaşları tarafından Bakanlığa iletilen talep ve öneriler titizlikle değerlendirilerek, ülke genelinde tüm berber, kuaför ve güzellik salonlarının haftanın bir günü kapalı olması yönünde 18 Ağustos 2022 tarihinde karar alındığı anımsatıldı.

Devam eden süreçte kapalı olunacak günün, her ilin sektörel yapısı ve işletme profili ile tüketici tercih ve ihtiyaçları göz önünde bulundurularak valilikler tarafından belirlenebilmesi amacıyla sektörün geniş katılımının sağlandığı çalışmalar yürütüldüğüne ve bu çalışmaların tamamlandığına işaret edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Bu doğrultuda, berber, kuaför ve güzellik salonlarının ülke genelinde haftanın bir günü kapalı olması uygulaması 1 Temmuz itibarıyla yürürlüğe girecek ve bu işletmelerin valilikler tarafından belirlenen günlerde kapalı olmadığının tespiti halinde Bakanlığımızca idari yaptırım uygulanacaktır.”

Etiketler: » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.