• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

16 Nisan 2017

Yalvaç’ta arazi toplulaştırma 2017 içinde ihale edilecek

Yalvaç’a bağlı 9 köy ile Gelendost’a bağlı Çaltı köyünde uygulanmak üzere 2015 yılında ihaleye çıkarılan, ancak sonra iptal edilen Arazi Toplulaştırma ve Tarla İçi Geliştirme Projesi için yeniden düğmeye basıldı.

Alınan bilgiye göre, Yalvaç’a bağlı bazı köylerimizde arazi toplulaştırma ve tarla içi geliştirme projesi için 2017 yılında ihale gerçekleştirilecek. Önceki projede 9 olan köy sayısının 11’e çıkarıldığı proje kapsamında ilçemiz köylerinde yaklaşık 15 bin hektar arazide toplulaştırma ve geliştirme çalışması yapılacak.

Ak Parti Yalvaç İlçe Başkanı Ahmet Sektioğlu’nun verdiği bilgiye göre, bakanlığın yaptığı yeni çalışmada, ilçemize bağlı Kozluçay, Akçaşar, Celeptaş, Eğirler, Eyuplar, Hüyüklü, İleği, Kurusarı, Tokmacık, Yağcılar ve Sücüllü köylerinde toplam 15.327 hektar alanda arazi toplulaştırması ve tarla içi geliştirme projesi uygulanacak.Konuyla ilgili çalışmaların son aşamaya geldiğini kaydeden Sektioğlu, “Bu proje hayata geçtiğinde, Yalvaç’ta tarım adeta çağ atlayacaktır. Önümüzdeki yıllarda Yalvaç tarımının önünü açacak bu proje ilçemize hayırlı olsun.” dedi.

Etiketler: » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.