• MODA YAPI

logo

12 Temmuz 2021

Yalvaçlı Muhtarlar Yeniden BEKMEZCİ dedi

Yalvaç Muhtarlar Derneği olağan genel kurulu yapıldı. Genel kurul, mevcut Başkan Kadir Bekmezci’yi yeniden başkanlığa getirdi.

İlçemizin önde gelen sivil toplum kuruluşlarından Yalvaç Muhtarlar Derneği’nin üç yılda bir yapılan olağan genel kurulu bugün saat 11.00’de toplandı. Yalvaç Turizm ve Otelcilik Meslek Lisesi Uygulama Oteli toplantı salonunda yapılan genel kurul toplantısına ilçemiz merkez mahalle ve köylerinden 59 muhtar katıldı.

Ali Sarıpınar’ın Divan Başkanlığına getirildiği genel kurulda, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’mızın okunmasının ardından, önceki yönetim ve denetim kurullarının faaliyet raporları okundu ve görüşüldü. Daha sonra gündemin seçim maddesine geçildi.

Seçimde Yalvaç Muhtarlar Derneği’ni yönetmek için iki aday yarıştı. Mevcut Başkan Kadir Bekmezci ile Kızılca Mahallesi Muhtarı Soner Günay’ın aday olduğu seçimden Kadir Bekmezci galip çıktı. Alınan bilgiye göre seçimde 59 oy kullanıldı, Kadir Bekmezci 42, Soner Günay ise 15 oy aldı. Bir oy geçersiz sayılırken bir oy da boş çıktı.

Seçimler sonucunda Yalvaç Muhtarlar Derneği yeni Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu: Kadir Bekmezci, Ö.Ali Yılmaz, Erhan Akbaş, Tarık Kara ve Aydoğdu Çankaya. Denetim Kurulu’na ise Ali Sarıpınar ve M.Kemal Sayılı seçildi.

Bundan önceki beş genel kurulda da galip gelerek 15 yıldır başkanlık görevini yürüten Leblebiciler Mahallesi Muhtarı Kadir Bekmezci, böylelikle altıncı defa üst üste girdiği seçimleri kazanarak önemli bir rekora imza atmış oldu. Bekmezci’yi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Etiketler: »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.