• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

Yalvaçlı hemşehrilerimiz Fransa’da cami yapıyor

Fransa’da yaşayan Yalvaçlı hemşehrilerimizin öncülüğünde giriştikleri cami yapımında sona doğru yaklaşıyorlar.

Fransa’nın Lyon şehrine bağlı Annecy’in Rumilly Kasabası’nda yaşayan ve çoğu Hüyüklülü olan hemşehrilerimiz yaklaşık bin kişi kapasiteli cami yapımını tamamlamak için yardım istediler.

Alınan bilgiye göre, kasabada yaşayan ve yaklaşık 300 hane olduklarını ifade eden hemşehrilerimiz, 2 milyon avro harcadıkları inşaatı bitirmek için Türkiye ve Isparta’ya yardım çağrısında bulundular.

Rumilly Derneği Proje Yönetimi ve Başkan Yardımcısı Ahmet Selam, cami projesi ile ilgili şu açıklamayı yaptı: “Bizler güller diyarı Isparta’nın Yalvaç ilçesinin Hüyüklü Kasabası vatandaşları (300 aile, 1000 kişi) olarak, yüzde 10’unu diğer illerden (Kayseri, Yozgat) olmak üzere Fransa’da Lyon Başkonsolosluğu’na bağlı Annecy’in Rumilly Kasabası’nda (nüfus 15.000) Türk İşçileri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği kurduk. Burada biz Ispartalılar çoğunlukta olarak birlik ve beraberlik içerisinde, dinimize, neslimize,  çocuklarımıza ve torunlarımıza sahip çıkabilmek için büyük bir cami yaptık. 5000 m2 arsa üzerine binanın oturum ölçüsü 400 m2, 3 kat toplam 1200 m2. 1000 kişi kapasiteli cami. Hayırseverlerin desteğini bekliyoruz.”

Yalvaçlı İşadamı Nejdet Özer de, Fransa’ya giderek cami inşaatını yerinde inceleyerek destek verdi.

cami2

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.