• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

14 Eylül 2017

YALVAÇ’ın 27. Camii İçin İlk Adım Atıldı

cami1

Yalvaç ilçe merkezindeki mevcut 26 camiye bir yenisi daha ekleniyor.

Yalvaç Belediyesi’nin yer tahsisi yaptığı camii için bugün ilk adım atıldı. Yalvaç Belediyesi imar planında Sanayi Mahallesi’ndeki bir park alanını camii alanı olarak tadilat yaptıktan sonra tapusunu hazineye devretti.

Yalvaç’ın son kurulan mahallelerinden biri olan Sanayi Mahallesi’nde eksikliği hissedilen camii için bir süredir yürütülen çalışmalar sonuç verdi ve Yalvaç Belediyesi’nde bugün yapılan tapu teslim töreni ile artık temel atma aşamasına gelindi.

Yalvaç Belediyesi’nde dün saat 15.00 sıralarında yapılan tapu teslim törenine Belediye Başkanı Halil Hilmi Tütüncü, Yalvaç İlçe Müftüsü Abdülkadir Çakıl, Yalvaç Malmüdürü Selami Akıncı, Yalvaç Sanayi Mahallesi Muhtarı İsmail Şen ve mahalleli vatandaşlar katıldı.

Tapu tesliminin ardından bilgi veren İlçe Müftüsü Abdülkadir Çakıl “Yaklaşık üç yıldır uğraş verdiğimiz yeni bir cami yapımı konusunda büyük bir ilerleme sağladık. Belediyemizin tahsis ettiği alanın tapusunu hazine adına aldık. Biz de hemen tahsisi için hazineye müracaat edeceğiz. Sanayi mahallemizin ve o bölgenin ihtiyacını karşılayacak güzel bir cami ve Kuran kursu yapılacak. Camii binamızın tüm masraflarını karşılamayı taahhüt eden bir hayırsever kardeşimiz var. Gerek O’nun desteği gerekse mahalle halkının gayretleri ile yapımına çok kısa bir süre içinde başlayıp en kısa zamanda güzel bir eser kazandıracağız. Bu arada planda park yeri olarak görünen yeri cami için devreden Belediye Başkanımıza da böyle hayırlı bir hizmet için gösterdiği gayret için teşekkür ediyoruz” dedi.

Muhtarlık görevini devraldığından beri mahallede eksikliği hissedilen caminin yapımı için çalıştıklarını belirten Sanayi Mahallesi Muhtarı İsmail Şen ise “Mahallemiz yaklaşık 250 hane mevcut, yakınımızda 5 tane okul var, oldukça fazla insanın camii ihtiyacının karşılamak gerektiğini düşündük ve bu amaçla mahalle halkı ile biraraya gelerek Sanayi Mahallesi Esentepe Camii ve Kuran Kursu Yaptırma Derneği adında bir dernek kurduk. Çalışmalarımız sırasında müftülüğümüz ve belediyemizin de büyük destekleri ile çok önemli bir aşamaya ulaşmış bulunuyoruz. Bunun yanında camiimizin tüm yapım masraflarını üstlenecek olan isminin açıklanmasını istemeyen hayırsever bir hemşehrimizin ve mahalle halkımızın desteği ile resmi işlemlerin bitmesinin ardından sanıyoruz en geç bir aya kadar temel atma aşamasına geleceğiz. Belediyemizin hizmet alanını böyle hayırlı bir hizmet için tahsis eden Belediye Başkanımız başta olmak üzere desteği bulunan herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

Yalvaç Belediye Başkanı Halil Hilmi Tütüncü ise “Sanayi Mahallesi ve yakınlarındaki okullarımızın önemli bir ihtiyacı olan camii yapımı için başta Müftülüğümüz, Sanayi Mahallesi Muhtarı İsmail Şen ve mahalle halkının yoğun talepleri vardı. Biz de belediye olarak konunun çözümü için harekete geçtik ve Sanayi Mahallesi’nde TEDAŞ’ın yaklaşık 200 m. güneydoğusunda bulunan park alanını belediye meclisimizin Kasım 2015 tarihinde yapılan toplantısında camii alanına çevirerek imar tadilatını yaptık. Ada 1093, parsel 1, 15,8.68 m2. olarak tapusunu çıkardık ve bugün de hazineye devrettik. Yapılacak tahsis işleminin ardından inşallah en kısa sürede camii yapımına başlanacak ve hayırsever insanlarımızın ve mahalle halkının da gayretleri ile çok kısa sürede bitirilecektir. Mahallemize hayırlı olsun” dedi.

cami2

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.