• MHP Hüyüklü Belediye Başkan Adayı Kadir MİNNET

logo

01 Eylül 2021

Yalvaç’a Esnaf Sicil Bürosu açılıyor

İlçemiz Yalvaç’ta Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanlığı hizmet binasında Esnaf Sicil Bürosu açılacağı öğrenildi.

Yalvaç ESKKK Başkanı Sürmeli Yağcı’dan aldığımız bilgiye göre, Yalvaç, Şarkikaraağaç ve Gelendostlu esnafa hizmet vermek üzere oluşturulan Esnaf Sicil Bürosu’nun 15 Eylül 2021 tarihinden hizmet vermeye başlayacağı kaydedildi.

Bölgedeki esnafın sicil işlemleri için Isparta’ya gidip gelerek zaman kaybı ve önemli bir maliyete katlanmak zorunda olduğunu belirten Başkan Sürmeli Yağcı, “Bölgedeki esnafımızın bu talebini, Yalvaç’ta faaliyet gösteren tüm esnaf odası başkanı arkadaşlarımla birlikte Birlik Başkanımız Ahmet Tural beyefendiye aktardık. Sağolsun kendisi de bu konuyla yakından ilgilendi ve ilçemizde konumlanacak ve Yalvaç, Şarkikaraağaç ve Gelendost’taki esnafımıza hizmet verecek bir Esnaf Sicil Bürosu açılmasını sağladı. Bu büroda çalışacak personelin eğitim süreci şu anda devam ediyor, eğitimin tamamlanmasının ardından 15 Eylül 2021 tarihinden itibaren büromuz esnafımızın hizmetine açılacaktır.” dedi.

Büronun açılışında Birlik Başkanı Tural’ın büyük katkı verdiğini belirten Başkan Yağcı, “Değerli Birlik Başkanımız Ahmet Tural’a bu büronun açılmasında verdiği destek nedeniyle Esnaf Odası Başkanı arkadaşlarım, bölge esnafımız adına çok teşekkür ediyorum. Esnafımızın hayatının kolaylaştırılması bakımından biz de üzerimize düşeni yapmaktan hiçbir zaman kaçınmadık, kaçınmayacağız. 15 Eylül’den itibaren Esnaf Sicil işlemi olan esnaf kardeşlerimiz, kooperatifimiz bünyesinde oluşturduğumuz bürodan her türlü hizmeti alabileceklerdir. Esnaf Sicil Bürosu’nun Yalvaç, Şarkikaraağaç ve Gelendost esnafımıza hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Etiketler: » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.