• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

Yalvaç’a biri uzman doktor, beş sağlıkçı ataması

Sağlık Bakanlığı’nın son atama kuraları sonucu, ilçemizdeki kuruluşlara biri uzman doktor, ikisi pratisyen hekim, biri diş hekimi, biri de eczacı olmak üzere toplam 5 sağlıkçı ataması yapıldı.

Sağlık Bakanlığı 91. Dönem Devlet Hizmet Yükümlülüğü kura çekimi sonucu, Yalvaç Devlet Hastanesi’ne iki pratisyen hekim ataması yapıldı. Alınan bilgiye göre, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunları Mehmet Cirit ile İbrahim Demiralay, Yalvaç Devlet Hastanesi’ne atandı.

Bunun yanında Sağlık Bakanlığı 2020 Yılı İlk Defa ve Yeniden Atama kurası sonuçlarına göre, Yalvaç Devlet Hastanesi’ne bir Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı doktor ile bir eczacı ataması yapıldı. Alınan bilgiye göre Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Nur Gözde Kulhan ile Eczacı Esra Kaplan Arıtürk, Yalvaç Devlet Hastanesi’ne atandı.

Diğer yandan, Yalvaç T Tipi Kapalı ve Açık Cezaevi’ne de bir diş hekimi ataması yapıldı. Alınan bilgiye göre, Diş Hekimi Murat Akkaş, Sağlık Bakanlığı 2020 Yılı İlk Defa ve Yeniden Atama kurası sonuçlarına göre Yalvaç T Tipi Kapalı ve Açık Cezaevi’ne atandı.

Atanan sağlıkçıların bu ay sonuna doğru görevlerine başlamaları bekleniyor. Tüm ataması yapılan doktor ve sağlıkçılarımıza şimdiden hoşgeldiniz diyor, hayırlı hizmetler vermelerini temenni ediyoruz.

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.