• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

10 Mart 2018

YALVAÇ TSO’YA YENİ BİR HEYECAN GETİRECEĞİZ

1 Nisan’da yapılacak Yalvaç Ticaret ve Sanayi Odası seçimleri için adaylığını açıklayan ikinci isim Yalçın Kurucu oldu.

Geçtiğimiz hafta mevcut başkan Nuri Dirik’in yeniden aday olduğunu açıklamasının ardından, gazetemize bilgi veren Kurucu, “Yalvaç’a, Şarkikaraağaç’a, Gelendost’a hizmet veren Yalvaç Ticaret ve Sanayi Odamıza yeni bir heyecan ve yeni bir enerji getirmek için göreve talip olduk.” dedi.

Yalvaç’ta ticaret ve sanayi sektörlerinde ciddi bir daralma ve gerileme olduğuna dikkat çeken Kurucu, “Yalvaç Ticaret ve Sanayi Odası, ilçemizin ve bölgemizin potansiyeli en büyük odası ve sivil toplum kuruluşu. 950’nin üzerinde üyesi olan ve üç güzide ilçeye hizmet eden odamızın, ne yazık ki, potansiyeline ve taşıdığı ağırlığa uygun yönetilmediğini düşünüyoruz. Bölgenin ve özelinde ilçemiz Yalvaç’ın ekonomik sorunlarının dile getirilmesi, bunlar için çözüm aranması, oda üyelerinin daha iyi hizmet ve etkin bir yönlendirmeye ihtiyacı olduğu ortadadır. Ancak, ne yazık ki yıllardır iş başındaki yönetimin, artık bu enerjiden, bu heyecandan çoktan uzaklaştığını görüyoruz. Biz de Yalvaç TSO’yu potansiyelini en iyi şekilde kullanacak bir yapıya kavuşturarak Yalvaç’a, Şarkikaraağaç’a, Gelendost’a, bölgemize, Isparta’mıza ve dolaylı olarak ülkemize daha yararlı hale getirmeye talibiz. Şu an 10 meslek grubunda göreve talip olacak etkili bir ekip kurmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Ticaret ve sanayi odaları, tek bir kişiyle değil ekiple yönetilen örgütlerdir. Biz, burada başkanlığa değil, ekibimizle birlikte Yalvaç TSO’yu yönetmeye adayız. Ekibimizi de önümüzdeki günlerde sizlere tanıtacağız. Yalvaç TSO’yu bölgeye liderlik edecek bir kuruluş haline getirmemiz gerekiyor. Bunun için Şarkikaraağaç ve Gelendost’taki değerli iş  adamlarımızı, tüccarlarımızı, üyelerimizi de bu sürecin içine dahil edeceğiz. Üç önemli ilçemizin ekonomik anlamda bir sinerji yaratması gerektiğine inanıyoruz. Bununla ilgili temaslarımız da sürüyor. İnşallah yönetimimizi bu şekilde tüm tabanın temsil edileceği şekilde yayacağız.” dedi.

Yalçın Kurucu, oluşturmaya çalıştıkları ekibin iş hayatında başarılı olmuş, hedef ve vizyon sahibi insanlar olacağını ifade ederek, “Yaptığımız işlerde başarılı olmanın yanı sıra taşıdığımız sorumluluğun farkındayız. Şehrin ve bölgenin daha iyi ekonomik şartlara kavuşmasında en büyük sorumluluk bizlere düşmektedir. Ekonomik canlanmayı sağlamak, yatırım ortamının iyileştirilmesi ve iş imkanlarının artması için üzerimize düşeni yapmalıyız. Bunun için de odamızı en etkin hale getirmemiz gereklidir. Ülkemizin içte ve dışta büyük sorunlarla boğuştuğu bu ortamda, biz iş insanlarına düşen en önemli görev, daha çok yatırım, daha çok girişimcilik ve daha çok istihdamı sağlayacak bir çalışma ve gayret içerisinde olmaktır. Devletimizin bütün imkanlarıyla sürdürdüğü mücadeleye bizim de bu şekilde destek vermemiz gerekir.” dedi.

Kurucu, önümüzdeki günlerde ekiplerini ve yapmak istedikleri çalışmaları detaylarıyla açıklayacaklarını belirterek, “Biz bu işe varız. Bunu buradan sizin aracılığınızla hem halkımıza hem de üyelerimize duyuruyoruz. Yalvaç TSO’da artık değişim zamanının geldiğini, yenilenmenin yapılması gerektiğini herkes görmektedir. Değişim, yeni enerji ve yeni heyecan diyen herkesi bizlere destek olmaya davet ediyorum.” dedi.

yalcinkurucu

 

Etiketler: » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.