• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

10 Şubat 2020

Yalvaç TSO’dan sanayi sicil belgesi e-devlet entegrasyonu uyarısı

Yalvaç TSO bir açıklama yaparak sanayi sicil belgesine sahip kuruluşlara e-devlet entegrasyonunu gerçekleştirmeleri uyarısında bulundu.

Açıklama şöyle:  “6948 sayılı Sanayi Sicili Kanunu gereğince, işletmelerin Sanayi Sicil Belgesi ile ilgili yapılacak olan iş ve işlemlerini e-devlet üzerinden yapabilmesi için Sanayi Sicil Bilgi Sisteminin (SSBS) e-devlet ile entegrasyonuna ilişkin çalışmalar tamamlanmış ve 29 Ağustos 2019 tarihi itibari ile sisteme girişin e-devlet üzerinden yapılması sağlanmıştır.

29.01. 2020 itibari ile Sanayi Sicile kayıtlı işletmelerden %55’inin e-devlet entegrasyonu tamamlanmıştır. Ancak geriye kalan %45 işletmenin ise e-devlet entegrasyonunun henüz yapılmadığı tespit edilmiş olup söz konusu işletmelere ait işletme yetkilisi tarafından SSBS’ye e-devlet kullanıcısı üzerinden giriş yapılması ve “Belge No İle İşletmemi Getir” bölümünden sorumlu olduğu işletmeyi üzerine çekmesi gerekmektedir.

Bu kapsamda özellikle 2019 dönemi Yıllık İşletme Cetveli girişlerinin sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilebilmesi hususu göz önünde bulundurularak, Sanayi Sicil Belgesine sahip olan ve e-devlet entegrasyonunu yapmayan işletmelerin en kısa süre içerisinde entegrasyonu tamamlaması gerekiyor.”

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.