• MODA YAPI

logo

19 Ağustos 2021

Yalvaç TSO Başkanı Kurucu’dan Aşılanma Çağrısı

Yalvaç TSO Başkanı Yalçın Kurucu, geçtiğimiz günlerde TOBB’un da aralarında bulunduğu çok sayıda sivil toplum kuruluşu tarafından yapılan aşı çağrısına katılarak, ilçemiz Yalvaç’ta da hemşehrilerimizin aşılama çalışmalarına katılım göstermesini istedi.

Konuyla ilgili olarak Kurucu’nun çağrısı şöyle:

“LÜTFEN AŞI OLALIM… TEKRAR KAPANMAK İSTEMİYORUZ.

Son zamanlarda korona virüs kaynaklı vaka sayılanı yeniden tedirgin edici seviyeye ulaşmıştır. Tedbirli olmazsak salgını durdurmak çok daha uzun sürebilir.

Geçen sene bilinmeyen bir düşmana karşı savaş veriyorduk. Hastalığın etkilerini bilmiyor, tedavi yöntemleri hakkında çok sınırlı bilgilerle hareket ediyorduk. Bilim insanlarının özverili çalışmaları sayesinde tedavi yöntemleri geliştirildi. Salgını sona erdirebilecek en büyük umut olan aşı devreye girdi. Aşıların kullanıma girmesi salgınla mücadelede en büyük faktördür.

Salgına karşı önlem almak, aşı olmak bireysel duyarlılık olduğu kadar aynı zamanda bir toplumsal sorumluluktur. Eğitim, iş ve sosyal hayatın sekteye uğramaması için aşı olmazsa olmaz gereklilik haline gelmiştir. Zira henüz toplumsal bağışıklığı elde etmiş değiliz. En az iki doz aşı olmadan da bağışıklık elde edilemiyor.

Şu an aktif vakalarımızın ve hastanelerde yatan hastalarımızın çok büyük kısmı aşısı tamamlanmamış kişilerden oluşuyor.

Kısıtlama günlerine geri dönmeyi istemiyoruz. Dolayısıyla birinci önceliğimiz, tüm vatandaşlarımızın, sorumlu bireyler olarak tedbirlerini alması ve aşı olarak topluma karşı ödevini yerine getirmesidir.

Sevdiklerimizi korumak için aşı olmamız şart. 50 yaş üzeri vatandaşlarımızı bir an evvel 3. doz aşılarını olmaya, iki doz aşı olmamış vatandaşlarımızı da ikinci aşılarını yaptırmaya davet ediyoruz. Saygılar sunarım.”

Etiketler: » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.