• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

Yalvaç TSO Başkanı Kurucu, BAGEV’de bölgesel sorunları dile getirdi

Batı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme Vakfı (BAGEV) 2020 Mütevelli Heyet Toplantısı, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO)’nda düzenlendi.
BAGEV üyesi kurum / kuruluş temsilcilerinin bulunduğu toplantıda BAGEV işbirliği ile yapılabilecek çalışmaların önerilerinin bulunduğu çalıştay yapıldı.
Bu çalıştay sonunda çıkan faaliyetler BAGEV in 2020 yılı program ve hedefleri olarak karar altına alınacak.
Başkan Yalçın Kurucu’ ya Yeni Görev
BAGEV’in Antalya Ticaret ve Sanayi Odası’nda Gerçekleşen toplantısında Yalvaç TSO Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın Kurucu, BAGEV Denetim Kurulu Başkanlığı’na seçildi.
Başkan Kurucu toplantıda söz aldığı konuşmada, Yalvaç Şarkikaraağaç, Gelendost ve Yenişarbademli ilçelerinin başlıca sorunlarını dile getirdi.
Başkan Kurucu, konuşmasında:
  • Yalvaç Pisidia Antiocheia Antik Kentinin ve Şarkikaraağaç Kızıldağ’ının Batı Akdeniz turizmine kazandırılması gerektiği,
  • Gelendost elmasının markalaştırılması,
  • Bölgemizdeki öğrenci sayısının yetersiz olduğu, buralarda bölümlerle alakalı yeni bölümler açılmasının bölge ekonomisine katkı sağlayacağı,
  • BAGEV’e bağlı  www.bagevkariyer.com/ eleman bulma sitesinin bölgemizde tanıtılması ve gerekli olan istihdamın yine bu bölgeden karşılanması gerektiği görüşlerini bildirdi.
Başkan Yalçın Kurucu, ilçemiz yöresel ürünleri tanıtımının yapılması adına Antalya’ya gelen turistlere yönelik açılacak yöresel freeshop projesinde Yalvaç Standı’nı da kazandırdı.

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.