• MODA YAPI

logo

13 Haziran 2021

Yalvaç, TEKNOFEST 2021’de 2 projeyle yarı finalde

TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali kapsamında İnsanlık Yararına Teknoloji Yarışması’na Yalvaç’ı temsilen Kaymakam Abdurrahman Bey Ortaokulu bünyesinde bulunan Çınar Teknoloji Geliştirme Merkezimizden 2 takım TEKNOFEST 2021’e katılmaya hak kazandı.

 

ANTİKTEN ROBOTİĞE YARI FİNALDE

Kaymakam Abdurrahman Bey Ortaokulu Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmeni İsmail ABACI’nın danışmanlığını yaptığı Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu öğrencisi Celil Muhammed TURAN ve Kaymakam Abdurrahman Bey Ortaokulu öğrencisi Reşat ALDEMİR’in bulunduğu “Antikten Robotiğe” takımı 2021 İnsanlık Yararına Teknoloji Yarışması Sosyal İnovasyon Kategorisinde “Lazer Sistemli Okul Güvenliği” projesi ile TEKNOFEST-2021 yarı finaline çıktı.

 

COSMIC VISION YARI FİNALDE

Lise Kategorisinde ise Fen Lisesi Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Mustafa ÖTGÜR’ün danışmanlığını yaptığı, Fen Lisesi öğrencileri Harun Sıraç SELMAN, Yavuz Selim BAYRAM ve Arda YILDIRIM’ın bulunduğu; “Cosmic Vision” takımı ise 2021 İnsanlık Yararına Teknoloji Yarışması Engelli Dostu Kategorisinde “Color My Iris” projesi ile TEKNOFEST-2021 yarı finaline çıktı.

TEKNOFEST 2021’e katılmaya hak kazanan öğretmen ve öğrencilere başarılar dileyen İlçe Millî Eğitim Müdürü Mehmet KOCAGÖNCÜ, “İnsan hayatını etkileyen her alanda yapılacak yenilik ve teknolojik gelişme ile uygulanabilir projelere imza atmaya devam ediyoruz. Öğretmenlerimizin ve öğrencilerimizin sosyal sorumluluk bilincini teknolojik bilgi ve birikimleriyle entegre edip topluma fayda sağlayacak projeler ortaya çıkarıyorlar. Bu anlamda her zaman ifade ettiğimiz gibi okuyan, analiz edebilen, düşünen, üreten ve keşfeden bir nesil yetiştirme yolunda atılan adımların meyvelerini alıyoruz.” dedi.

Bu başarıda emeği geçen idareci, öğretmen ve öğrencilerimizi tebrik eder, finalde başarılar dileriz.

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.