• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

Yalvaç T Tipi Ceza İnfaz Kurumu faaliyete geçti

Yalvaç halkının uzun zamandır beklediği ve Yalvaç tarihinin en büyük kamu yatırımı olan Yalvaç T Tipi Ka- palı Ceza İnfaz Kurumu faaliyete başladı.

2016 yılı Kasım ayında Düzkır mevkiinde yapımına başlanan Yalvaç T Tipi Kapalı ve Açık Cezaevi inşaatının geçtiğimiz aylarda tamamlanmasının ardından bakanlığın tefrişat ve idari kadro oluşturma, atama çalışmalarının da tamamlandığı ve cuma günü itibariyle hizmete girdiği bildirildi. Yeni ceza infaz kurumlarına iki yeni müdür atanarak göreve başladı.

Edinilen bilgilere göre kapalı kısmında 400, açık kısmında da 200 olmak üzere toplam 600 mahkum kapasitesine sahip olduğu öğrenilen Yalvaç T Tipi Kapalı ve Açık Cezaevi’nin kapasite ve nitelik itibarı ile bölgemize hitap edecek durumda olduğu belirtiliyor.

Son sistem teknolojik ekipmanlarla donatıldığı bildirilen Yalvaç T Tipi Kapalı ve Açık Cezaevi, Akşehir, Dinar, Seydişehir’de bulunan cezaevleri ile aynı sınıfta olduğu kaydedildi.

Mahkum nakillerinin kabulü ile kapalı kısmı cuma gününden itibaren faaliyete geçen Yalvaç T Tipi Kapalı ve Açık Cezaevi’nin açık kısmının da yaklaşık yirmi gün önce faaliyete başladığı öğrenildi. Açık kısımda hükümlülerin bir meslek veya sanat kolunu öğrenebilmeleri için önümüzdeki günlerde çeşitli iş kollarında atölyeler açılacak.

Yalvaç T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nun güvenliği için bir de jandarma karakolu oluşturulduğu, bu karakolun kısa zamanda bölük seviyesine getirilmesi için de çalışmaların sürdüğü öğrenildi.

Yaklaşık 150 personelin görev yapacağı Kapalı Ceza İnfaz Kurumu bünyesinde personelin kullanacağı lojmanların da yer aldığı bildirildi.

Diğer cezaevlerinden gelecek hükümlülerin de kabulü ile tamamen dolacak olan Yalvaç T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda her türlü hükümlü ve tutukluyu barınacak.

Cezaevi personeli, hükümlü ve tutuklular ile burasının güvenliğini sağlayacak askeri personelle birlikte yaklaşık bin kişinin Yalvaç ekonomisine büyük canlılık sağlamasının beklendiği ifade edildi.

u arada halen kullanılan Cumhuriyet Mahallesi sınırlarındaki Yalvaç B Tipi Kapalı Cezaevi’nin de kısa bir süre sonra kapatılacağı da alınan bilgiler arasında.

Etiketler: » » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.