• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

23 Aralık 2016

YALVAÇ ŞEHİTLERİMİZİ ANDI, TERÖRÜ PROTESTO ETTİ

eaea

Ülkemizde son günlerde artan terör olaylarını protesto etmek, terör olaylarının bir an önce son bulması için birlik beraberliğin sağlanmasına dikkat çekmek için Ak Parti ilçe başkanlığının girişimi ile tüm siyasi partiler ve STK’lar tarafından organize edilen “Şehitlerimize Saygı, Terörü Protesto, Birlik-Beraberlik Yürüyüşü” bugün Cuma namazı sonrası gerçekleştirildi.

 

Anlatan Meydanı’nda cuma namazı sonrası saat 14.00 sıralarında başlayan etkinliğe siyasi parti yönetici ve üyeleri, STK temsilcileri, Belediye Başkanı Halil H. Tütüncü, Belediye Meclisi üyeleri, İl Genel Meclisi üyeleri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaşımız katıldı. Yürüyüş öncesinde ilk olarak 7 siyasi parti ile başta meslek odaları ve YALTSO olmak üzere STK’lar tarafından ortak olarak hazırlanan bildiri okundu. Daha sonra saygı duruşu yapıldı ve İstiklal Marşımız okundu. Şehitlerimizin ruhuna okunan Kuran-ı Kerim ve yapılan duaların ardından yürüyüşe geçildi.

 

Yürüyüş hakkında bilgi veren Ak Parti Yalvaç İlçe Başkanı Ahmet Sektioğlu, “Ülkemizde son zamanlarda yaşanan ve tüm ülkeyi yasa boğan terör olaylarını protesto etmek, birlik-beraberliğimizi tüm dünyaya göstermek ve bizim için canını veren şehitlerimizi anmak amaçıyla bir ilçemizde bulunan tüm siyasi partiler ve  STK’lar olarak bir etkinlik düzenledik. Bizim çağrımıza olumlu yanıt vererek etkinliğimize katılan tüm siyasi parti ve STK’lara teşekkür ediyoruz. Biz millet olarak tarihimizde ne zaman zor durumda kaldıysak birlik ve beraberlik olduğumuz ile tüm sorunların üstesinden geldik. Bugün de aynı duyarlılığı gösterdik. Bu ülke için, bu millet için canını seve seve feda eden tüm şehitlerimizi sevgi ve saygı ile anıyoruz” dedi.

 

İlçemizde teşkilatı bulunan tüm siyasi partiler ve STK’lar tarafından ortak hazırlanan bildiri:

“Bizler Yalvaç’ta bulunan tüm siyasi partiler ve STK’lar olarak son zamanlarda vatanımıza, bayrağımıza ve halkımızın can güvenliğine yönelik saldırılarda bulunan tüm hain terör odaklarını şiddetle kınıyor ve lanetliyoruz.

İstiklal savaşımızda olduğu gibi vatanımıza ve milletimize yönelik saldırılar karşısında kayıtsız kalmayacağımızı dost ve düşman tüm kesimlere bir kere daha hatırlatıyoruz.

Yedi düvele karşı verdiğimiz yek vücut mücadelemiz bugün de aynı hırs ve istekle devam etmektedir. Alçakça yapılan bu saldırılar nedeniyle şehadet mertebesine ulaşan güvenlik güçlerimizin her zaman yanındayız. Terör saldırılarıyla bizim gözümüzün korktuğunu sananlar sükut-u hayale uğrayacaklardır.

İçten ve dıştan bize karşı her türlü saldırıya geçenler emellerine ulaşamayacaktır. Bu millet yüzlerce vatan evladını, vatan ve bayrak uğruna şehadet mertebesine uğurlamıştır. Bunun sebebi özgürlüğümüze düşkünlük ve vatanımıza olan bağlılığımızdandır. Birlik ve beraberliğimizi temsil eden şehitlerimiz gönüllerimizde ve kalplerimizde sürekli yaşamış ve yaşayacaktır.

Artık ok yaydan çıkmıştır. Terör belası tamamen temizlenene, son terörist yok edilene kadar mücadelemiz sürecektir. Her karışı şehit kanıyla yoğrulmuş bu vatan toprağı üzerinde kurulmuş Türkiye Cumhuriyeti Devletimizi ve bayrağımızı yine şehitlerden aldığımız azim ve kararlılıkla ebediyete kadar koruyup kollayacağımıza söz veriyoruz.

Ecdadımızın bize emanet ettiği bu kutsal toprakları, birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz bugünlerde omuz omuza vererek vatan, millet, bayrak, demokrasi ve ülkemizin bekası için huzur ve barış içerisinde yeni nesillere devretmenin gayreti içerisindeyiz.

Şu an ki sergilediğimiz ortam da bunun bir kanıtıdır. Bu fotoğrafın her karesine sonsuz saygı, sevgi ve şükranlarımızı sunuyoruz. Bu vesileyle kahraman şehitlerimizi saygı ile anarken ailelerine ve aziz milletimize başsağlığı, yaralanarak gazi olan kardeşlerimize de acil şifalar diliyoruz.”.

eee

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.