• MODA YAPI

logo

20 Aralık 2020

Yalvaç OSB için belirsizlik sürüyor

2000 yılında kurulan, ancak Kuruluş Protokolü yirmi yıl sonra 2020’de onaylanarak Müdürlüğü kurulan Yalvaç Organize Sanayi Bölgesi’nin 14 Ekim 2020’de imzalandıktan bir gün sonra iptal edilen altyapı protokolü krizinin üstünden iki aydan fazla süre geçmesine karşın, halen daha bir gelişme kaydedilememesi endişe yaratıyor.

14 Ekim’de imzalanan protokolle ilgili Isparta İl Özel İdaresi ve Yalvaç Belediyesi arasında yaşanan anlaşmazlığın ardından 15 Ekim’de gelen iptal kararının üzerine başta Ak Parti Isparta Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç olmak üzere Ak Parti Yalvaç İlçe Başkanı ve Isparta İl Özel İdaresi cephesinden sorunun çözüme kavuşacağı yönünde mesajlar gelmişti. Bu mesajların ardından MHP ve Ak Parti İlçe Başkanları arasında basın üzerinden yürütülen polemikte de Yalvaç OSB gündemin ilk sırasında yer almıştı.

Bu gelişmelerin ardından, geçtiğimiz hafta Isparta İl Genel Meclisi üyeleri Ahmet Sektioğlu, Kadir Elbengili ve Salih Başar’ın Kaymakam Murat Kahraman, Belediye Başkanı Halil Hilmi Tütüncü ve Yalvaç Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Yalçın Kurucu ile bir görüşme gerçekleştirdikleri öğrenilirken, konuyla ilgili herhangi bir açıklama yapılmaması da olumlu bir gelişme olmadığı şeklinde yorumlanıyor. Yılan hikayesine dönen OSB’yle ilgili ortaklardan resmi bir açıklama bekleniyor.

Etiketler: » » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.