• MODA YAPI

logo

02 Eylül 2021

Yalvaç OSB altyapı malzemeleri ihale edildi

Kurulduğu 2000 yılından 2020 yılına kadar neredeyse hiçbir ilerleme sağlanamayan, kamuoyu baskısıyla son bir yılda somut adımların atılabildiği Yalvaç Organize Sanayi Bölgesi’nde altyapının tamamlanması için yeni bir adımın daha atıldığı haber alındı.

Ak Parti Yalvaç İlçe Başkanı Alperen Mustafa Özer’in verdiği bilgiye göre, Yalvaç OSB’nin altyapısı için gerekli olan malzemelerin ihalesi tamamlandı. Yalvaç OSB Müteşebbis Heyeti tarafından yapılan malzeme ihalesinin 750 bin TL bedelle bir İstanbul firması tarafından alındığı bilgisini veren Özer, malzemelerin tesliminin ardından Isparta İl Özel İdaresi ve Yalvaç Belediyesi imkanlarıyla altyapı çalışmalarına başlanacağını kaydetti.

Yalvaç OSB’nin gerek Yalvaç için gerekse bölge için büyük önem taşıdığını ifade eden Özer, “Yalvaç OSB’nin hayata geçmesi için Çalışma Grubu başta olmak üzere her türlü platformda konuyu gündemde tutarak bir ivme yakaladık. Hem büyük hissedar Özel İdaremiz hem de ikinci büyük hissedar belediyemizin öncülüğünde geçtiğimiz aylarda başlatılan yol açma çalışmaları tamamlandı. Altyapı için gerekli malzemeler ihale yoluyla alındı. Malzemelerin tesliminin ardından altyapı çalışmalarına girişilecek. Bu noktada, işbirliği içerisinde çalışan tüm kurum ve kuruluşlara teşekkür ediyoruz. Çalışmaları takip etmeye ve katkı vermeye devam edeceğiz.” dedi.

Etiketler: »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.