• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

28 Kasım 2019

Yalvaç NFK’dan Ankara’ya Üniversite Tanıtımı Gezisi

Yalvaç Necip Fazıl Kısakürek Anadolu Lisesi, bu yıl üniversite giriş sınavına katılacak 12. Sınıf öğrencileri için geçtiğimiz hafta üniversite tanıtım gezisi gerçekleştirdi.

Yalvaç’ta son yıllarda özellikle üniversiteye giriş sınavlarında sürekli yükselen başarı grafiği ile adından söz ettiren  Yalvaç Necip Fazıl Kısakürek Anadolu Lisesi, bu yıl Haziran ayında yapılacak üniversite giriş sınavlarına hazırlık sürecinde olan 12. sınıf öğrencileri için Ankara’daki ülkemizin önde gelen üniversitelerine tanıtım gezisi düzenledi.

Okul Müdürü Zafer Yılmaz’ın rehberliğinde, ODTÜ, Bilkent, Hacettepe üniversitelerini ziyaret eden Yalvaç NFK Anadolu Lisesi öğrencileri, önümüzdeki yıl katılabilecekleri üniversite ortamını gözlemleyerek merak ettikleri sorulara cevap buldular.

Gezinin ikinci gününde ise öğrenciler Ankara’nın tarihi ve kültürel mekanlarını ziyaret ettiler. Yalvaç NFK öğrencileri gezinin ikinci günü sırasıyla Anıtkabir, TBMM, 1. Meclis ve Ulucanlar Cezaevi Müzesi’ni görme ve tanıma fırsatı buldular.

Gezinin öğrencilerin kariyer planı yapmalarında yardımcı, tercihlerinde yol gösterici olacağını düşündüğünü belirten Yalvaç NFK Anadolu Lisesi Müdürü Zafer Yılmaz, “Üniversite ortamını doğrudan tanıma fırsatı sunan Ankara üniversitelerine yönelik gezimizin aynı zamanda üniversite kültürü, olanakları, bölümleri, öğrenci yaşamı gibi konularda yerinde bilgi sahibi olmanın öğrencilerimizin motivasyonunu arttırdığına, meslek seçimlerine katkı sağladığına inanıyoruz. Oldukça verimli bir tanıtım gezisi oldu” dedi.

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.